Hoşgeldiniz  

Akhisarlı İşitme ve Konuşma Engellilerinden Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya teşekkür

admin | 03 Aralık 2018 | Dünya, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar İşitme ve Konuşma Engelliler, 2 Aralık 2018 tarihinde Türkiye Sağırlar Federasyonu Ankara’da gerçekleştirdiği Anıtkabir Ziyareti ve akabinde sağırlar hakları ve istenen kanun tekliflerinin verildiği yürüyüşü ve basın toplantı etkinliklerinde ulaşım desteği sağlayan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya teşekkür etti.

Akhisarlı İşitme ve Konuşma Engelliler adına konuşan Oğuz isimli engelli, “böyle anlamlı bir günde Belediye Başkanı Salih Hızlı’yı ziyaret edip desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunmak istedik. Sayesinde bir çok arkadaşımız ilk kez Anıtkabri görmek imkanına kavuştu” dedi.

Engelli vatandaşlara sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak gördüğünü ifade eden Belediye Başkan Salih Hızlı, “Topluma düşen en büyük görev, hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını bilerek, bu insanların haklarını kullanabilmelerini, imkanlardan faydalanabilmelerini temin etmek, bu doğrultuda ilgili kurumlara yardımcı olmak, destek vermektir. Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Engelli bireylerimize destek olmayı toplumsal bir ödev olarak görüyor, sorumlu konumda olan ve kendilerini sorumlu gören tüm ilgili ve yetkililerin böyle bir toplumsal duyarlılıkla hareket edeceklerine olan inancımı bir kez daha ifade etmek istiyor, tüm engelli vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

457 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle