Hoşgeldiniz  

“Akhisarlılar artık köpeklerden korkmayacak…”

admin | 10 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Dutlulu’dan Sokak Hayvanlarına Yaşam Merkezi Projesi

Millet İttifakı’nın Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, sokak hayvanları için yaşam merkezleri oluşturacaklarını açıkladı.

İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, kent merkezinde açlık çeken, trafik tehlikesine karşı hayatta kalmaya çalışan sokak hayvanları için belediye kontrolündeki yaşam merkezleri projesinden bahsetti. Dutlulu bu projesiyle, sokak hayvanlarının bakımını üstleneceklerini ve hayvanseverlerin sürekli ziyaret edebilecekleri sosyal bir alan oluşturacaklarını söyledi.

“AKHİSARLILAR ARTIK KÖPEKLERDEN KORKMAYACAK”

Akhisar’ın bazı mahallelerinden sokak hayvanları ile ilgili şikayetler aldığını belirten Dutlulu, bu projeyle vatandaşların korkularının giderilmesinin yanı sıra sokak hayvanlarının da kendi türleriyle, yiyecek arama telaşı olmadan, mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürebileceklerini söyledi.  ‘Yok ederek degil, yaşatarak çözüm bulan bir belediye olacağız’ diyerek sözlerine başlayan Besim Dutlulu, hayvanları çok sevdiğinin altını çizerek, “Onları trafik tehlikesinden uzaklaştırarak, ormanlık bir alan içerisinde, kendi doğal ortamlarında, yem takviyesiyle bir yaşam alanı oluşturmak projelerimiz arasında. Bu şekilde hem hayvanların yaşamlarını kent hayatının tehlikelerinden uzak şekilde, kendi türleriyle sosyalleşmesine destek olacak, hem de çocuklarımızın okula giderken köpeklerden korkmadığı, vatandaşlarımızın Akhisarımızda gezerken köpeklerden korkmadığı bir düzen oluşturacağız” dedi.

“BUNU GERÇEKLEŞTİREN BELEDİYELER VAR”

Bu tür yuvaların günümüzde en çok kaybettiğimiz vicdan ve merhamet duygularını ön plana çıkardığını ifade eden Dutlulu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bakım ve temizlik destekleriyle bunu gerçekleştiren çok başarılı belediyeler var. Seferihisar Belediyesi bu örneklerden birisi. Bildiğiniz gibi veteriner hizmetleri Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kontolünde. Ama biz ilçemizin sorunları için “Bu bizim alanımızda değil, Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanında” gibi bir ifade kullanmayacağız. Böyle bir lüksümüz yok. Bunun zararlarını şu anda iki belediyemiz de görüyor. Bu tür yuvalar, günümüzde en çok kaybettiğimiz vicdan ve merhamet duygumuzu hatırlatıyor. İnşallah sizlerin desteğiyle seçilirsek, sokak hayvanlarının da mutlu olduğu bir Akhisar yaratacağımızın sözünü veriyoruz.” Haber Merkezi

508 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

“Akhisarlılar artık köpeklerden korkmayacak…” için 3 Yorum

 1. alaettin dedi ki:

  köpekler çok büyük mesele

 2. Haciishakli dedi ki:

  Zararlı ve tehlikeli olmaya başladılar artık acı çektirmeden işkence yapmadan İtlaf etmek lazım,

  insanların çoğu kazma
  köpek fotosuna biri yorum yapmış biraz merhamet olmasında sakınca yok gibilerden
  daha merhamet ne demek onu algılamıyorlar,
  İti alıp 6 ay bakıp ormana bırakan ben değilim
  deli gibi ben beslemem
  sokak itine yemek vermek hayvanseverlik olamaz itseverliktir
  ruh hastalığını gösterir..

 3. Haciishakli dedi ki:

  Köpeğin üzerini örtenler KUĞU lar donuyor hadi suyu ısıtın – İt bu it….. postu var üşümez

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle