Hoşgeldiniz  

AKHİSARSPOR İÇİN HANGİSİNİ DUYMAK İSTERSİNİZ?

admin | 27 Ocak 2020 | Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


admin
suleymankollu@gmail.com

AKHİSARSPOR İÇİN HANGİSİNİ DUYMAK İSTERSİNİZ?

“Akhisarspor Süper Lige Geri Döndü… Akhisarspor Beyaz Gruptan Çıkmak İstiyor…”

Akhisarspor tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini yaşıyor. Birkaç gün içinde alınacak  bir karar takımın geleceğinin şeklini değiştirebilir. Kendisini Akhisarspor’a borçlu hissedenlerin ya da Akhisarspor’a çok şey verdiklerini söyleyenlerin doğru bir karar vermesini, öznesi Akhisarspor olan bir konuda fedakarlıktan kaçınmamalarını bekliyorum. Akhisar halkı da bunu bekliyor. Sessiz bir çığlık var, ancak duyan ve gören yok…

Bakın buralara nasıl gelindi…

8 Nisan 1970’de vücut bulan Akhisarspor, şehrin spor kültürünü, coşku ve heyecanı en iyi yansıtan şehri yıllarca başarı ile temsil eden kulüp oldu.

Her başarının arkasında azim, çaba, emek, destek ve fedakarlık vardır. Bu başarıları takım ve kulüp olarak ortaya koyan herkes şehrin her ferdine kadar görmesi gereken takdir ve övgüyü görmüştür. Bu şehrin insanı ve yeşil, sarı, siyaha aşık olan taraftarlar, akigolar her şartta takımlarının yanında olup başarısı için emek, fedakarlık ve destek sunmuştur. Yıllarca Akhisar Belediyespor ismiyle tanıdığımız takım, şehrin belediye hizmetlerine aktarılması gereken bütçeden önemli pay almış, Akhisar halkı bunu bilerek takımlarının başarısı uğruna, eksik alınan belediye hizmetlerini sineye çekmiştir.

Bir ara ne olduysa takıma Akhisar Belediyesi’nin desteği tam kapasite ile devam ederken, belediyenin yaptığı destekten çok daha fazlasını vermiş olacak ki; Teleset Mobilya ön adını aldı. Bu arada Akhisar Belediye yönetimi ile adı sonradan Akhisarspor olan   Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü arasındaki iplerin koptuğu söylentileri çıktı. Dönemin Belediye Başkanı ve başkan yardımcısı her ne kadar takım, kulüp, şehir ve siyasi partileri zarar görmesin diye durumu dillendirmeseler de konuyu sağır sultan duydu. Ancak her ne hikmetse, öyle gerek görüldü ki, yönetimin kararları benimsenmese de belediyenin kulübe her türlü desteği devam etti. Kulübün ihtiyacı belki de yoktu. Öyle ya Süper Ligdesin, Avrupa’da UEFA’da hem de gruplarda mücadele ediyorsun. Ziraat Türkiye ve Süper Kupayı almışsın. Kasan ağzına kadar dolu ve müthiş bir özgüvenle tam gaz giderken…

İşte sonra olanlar oldu… 2018-2019 sezonunda önce Saffet Susiç’le yaşanan kısa süreli flört, arkasından Cihat Arslan  ve sonra Cem Kavçak ile geçen bir sezon… Devre arasında transfer lazım çığlıklarına yönetim kulak tıkarken, transferin son günü b planı olamadığından Yevhen Seleznyov ‘un yerine bir transfer yapmadı, yapamadı veya yapmamayı tercih etti. Takım sezon sonunda 1. lige düşerken  yönetim dahil birçoğumuzun ağzı açık kaldı. Kimi şaşkınlıktan kimisi ağız dolusu..kfr. boşalttığı için.

Kızmanın, küfretmenin, üzülmenin zamanı değil. Zaman doğru düşünme zamanı . Bu sezon tüm iyi niyetiyle tecrübeli bir kadro kurup bir üst ligi düşünen Mehmet Altıparmak’ın hedeften uzaklaştığı görülüyor. Transfer yasağı ile eli kolu bağlanan takımın dışarıdan bir takviye alamayacak olması kaderimiz olmamalı. Bu zor eşiğin aşılmasının bir yolu var. Kulüp yönetiminin bunu çok iyi bildiğine eminim. Kulübün kuruluşunun ellinci yılında bunun gereğini yapmasını tüm Akhisarlılar gibi ben de bekliyorum.

Akhisar Belediyesi 2019 Nisan, Temmuz döneminde takımın yönetiminin Akhisar Belediye meclisine verilmesini ısrarla istedi. Bunu istemekte çok haklılık payı vardı. Zira bu takıma Akhisar Belediyesi isim hakkını belki on kez satın alacak destek vermişken saf dışı bırakıldı. Kaldı ki bu destekler Akhisar Halkının hizmet olarak alması gereken ödeneklerdi. Temmuz 2019-Ocak 2020 arasında takımın durumunda değişen çok bir şey yok. Sadece transfer yasağı var ve bu görünen köy idi. Aylar önceden bunun yaşanacağı belli idi. Şimdi akıllıca düşünüp herkesin Akhisarspor için yapılacaklara el atması lazım. Eğer bu olmazsa bir süre sonra biz şunu yapacaktık diyenlerin ağızına bu halk biber sürer.

Saygılarımla…

GHA/ Süleyman Kollu

1173 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle