Hoşgeldiniz  

Akhisarspor puan kazandırdı

admin | 15 Aralık 2018 | Dünya, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler


admin
suleymankollu@gmail.com

Bazı rakamlar sembol ettikleri matematik değerinin çok ötesinde değere sahiptir. Bu rakamın, neyin karşılığında alındığı veya verildiği önemini belirler.

Akhisarspor, tarihinde ilk defa katıldığı UEFA Avrupa ligine, üç golle ve 1 puan ile veda etti. İlk bakıldığında belki 1 puan ne guruptan çıkmaya yetiyor ne de galibiyet karşılığı diye düşünülebilir. Ancak, bir puana şu açıdan bakıldığında anlamı ve önemi bir hayli değişiyor.

Akhisarspor, kısıtlı bütçe ve kadrosu ile geçtiğimiz sezon yakaladığı büyüleyici başarısını iki kupa ile süslerken aynı zamanda UEFA Avrupa Ligi’ne gruplardan direk katılma hakkını elde etmişti. Grubundaki takımların birçok başarıya imza atmış olması, Akhisarspor’un da ne denli önemli bir başarıyı sağladığının göstergesi. Akhisarlılar bu bir puanı, başarının tesadüf olmadığının kanıtı olarak görmeli. Zira UEFA Avrupa Ligi’nde Onur Ayık’ın Akhisarspor adına attığı ilk gole ne kadar sevindi ise, alınan bu puana da en az onun kadar sevinmeli Akhisarlı. Sahada arkasındaki 168 bin nüfuslu bir şehrin gücünü hissederek mücadele eden oyuncuların, alınan bir puanın, kimlerin gururunu okşayacağını bildiğine inanıyorum.

Geçtiğimiz yıllarda UEFA kupalarına katılan ve hiç gol atamadan sıfır puanla elenen, köklü kulüplerin varlığını hatırlayacak olursak Akhisarsporun ilk defa katıldığı UEFA Avrupa Ligi J Grubunu  3 gol ve 1 puanla tamamlamış olmasının başarısızlık değil, güzel bir başlangıç olduğunu söylemek daha doğru olur. Bu sebeple, süper ligde kalamaz değerlendirmeleri yapılan, kasaba takımı diye adlandırılan Akhisarspor’un altı sezondan beri en ciddi deplasmanlardan biri olarak gösterilmesi başarısını sürdürebilir olduğunu gösteriyor. Bir puan Akhisar’a tanınırlık adına çok şey kazandırdı .Kazandırdığı bu tanınırlığın önemi “1” rakamının ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor. Bu açıdan Akhisarspor 1 puanın yanında Akhisar’a ve Türk Futbolu’na çok değerli puanlar kazandırdı. UEFA liglerinde  gelecek yıllarda var olma ihtimali yüksek olan Akhisarspor’un ilk yılında bir puan alması bu açıdan sadece alınan bir puan olarak değerlendirilmemeli. Bu “1 puan” başlangıç, bence iyi de bir başlangıç…

629 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle