Hoşgeldiniz  

Akhisarspor’da Başkanlık “MUAMMA”

admin | 02 Aralık 2020 | Dünya, Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Çalkantılı bir dönem yaşayan Akhisarspor’da sular bir türlü durulmuyor. Geçtiğimiz günlerde kulübün mali portresi ve yakın, orta uzak vadeli planları hakkında kamuoyuna basın önünde açıklama yapan Başkan Evren Özbey bu gün Yılmaz Atabarut Tesislerinde yeni bir basın toplantısı düzenleyerek eski başkan Fatih Karabulut ve as başkan Ali Kuloğlu’na yüklendi.

BİZİ RAHAT BIRAKSINLAR YADA KULÜBÜN BAŞINA GELSİNLER

Basın açıklamasında sportif sorunlara hiç değinmeyen Evren Özbey , “biz kardeşlerimle birlikte takımın iyiye gitmesi belki de transfer yasağının kaldırılması için çaba sarf ederken birilerinin arkadan iş çevirip Martta aday olmaya çalışması doğru değil. Eğer böyle bir şey olursa Fatih Karabulut bana çok ayıp etmiş olur” dedi.

Özbey açıklamasında eski başkan Fatih Karabulut ve Ali Kuloğlu’nun kendisini ısrar ve baskı ile çağırarak takımın başına geçmesini istediğini belirterek “hem çok sıkıştığında gel takımın başına de hem de şimdi bazı yönetim kurulu arkadaşlarını arayarak beni destekleyin de. Bu olacak iş değil. Genel kurula da gerek yok. Fatih Karabulut zaten yönetimde, gelsin ben takımın başına geçmek istiyorum desin, ben de bırakayım. Önümüzde Adanademirspor maçı var gelsinler takımın başına geçsinler. Ancak bu güne kadar hepsi belgeli olan harcamalarımı bana ödesin. Ben de yine ona destek olmaya devam edeyim veya çıkıp gideyim. Bunu 11 aralığa kadar yaparsa normal karşılarım. Ancak Mart 2021 de kongrede çıkarda ben adayım derse bana çok ayıp etmiş olur, ona da bu yakışmaz” dedi.

ERYÜKSEL BAŞARILI, KARABULUT  OTOBÜSÜ SATTI

Akhisarspor’un Hüseyin Eryüksel başkanlığı döneminde birçok takıma nasip olmayan başarılara imza attığını, o dönemde iyi yönetildiğini belirten Özbey hedeflerinin bu köklü kulübü yaşatmak olduğunu belirtti. Özbey ” Hüseyin Eryüksel Fatih karabulut’a aralık 2019 da başkanlığı bırakırken kulübün kasasında yaklaşık 13 milyar kasa para varmış. Ben bunu bu gün öğrendim. Boş kasa alınmamış yani. Belki o dönemde kasada para varken bu ödeme sorunu yaşadığımız ve mahkemelik olduğumuz futbolculara belli meblağlarda ödeme teklif edilseydi durum bu hallere gelmezdi” dedi.

Kulübün mali portresinin Fatih Karabulut döneminde kötüleştiğine işaret eden Özbey “o kadar durum kötüleşmişti ki takım otobüsü satıldı. Ben buna çok üzüldüm. Suçlamak için söylemiyorum, üzüldüm. Bu kulübün bir marka değeri var. Daha fazla zarar görmesin. Bunun örnekleri var Kocaeli, Sakaryaspor var. Bunlar büyük camialar. bu kadar çaba sarfediyorlar ve halen ikinci ligden çıkamıyor.” diyerek Karabulut’a yüklendi.

Yönetim ile ilgili Tüm bu sorunlar yaşanırken takım kötü sonuçlar almaya devam ediyor. Taraftar gurupları tepkilerini sosyal medya üzerinden ağır ifadelerle ve kulüp tesisleri önüne siyah çelenk bırakarak gösteriyor.

Akhisar’da,  spor kamuoyu da soruyor;  Başkan kim ve yönetim nerede?

GHA/ Süleyman Kollu

Video izleme linki:

https://www.facebook.com/gundemakhisar/videos/380629743221450/

359 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle