Hoşgeldiniz  

AKHİSARSPOR´DA ÇÖZÜM ARAYIŞI…

admin | 05 Eylül 2020 | Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

        TFF 1. Lig´de ilçemizi temsil eden Akhisarspor Yöneticileri tarafından organize edilen takımın geleceği üzerine; ilçe protokolünün, taraftarlar derneğinin, iş adamlarının ve ilçemizin önde gelen isimlerinin yer aldığı ve kulübün ekonomik anlamdaki sıkıntılarının masaya yatırıldığı toplantı basın mensuplarının da katılımı ile gerçekleştirildi. Şeffaf yönetim anlayışındaki yeşil siyahlı ekip yöneticileri, Kulüp Başkanı Fatih Karabulut, As Başkan Ali Kuloğlu öncülüğünde, yönetim kurulu üyeleri kararıyla Akhisarspor´un hak ettiği lige yeniden yükselebilmesi, transfer yasağının kaldırılması, kulüp borçlarının giderilmesi gibi gündem maddelerin yer aldığı toplantı, Akhisarspor Yılmaz Atabarut Spor Tesisi´nde saat 16.00´da başlayıp saat 18.00´de son buldu. Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya´nın, Manisa Milletvekili Uğur Aydemir´in, Garnizon Komutanı Hava İstihkâm Albay Mehmet Şahin´in, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´nun, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran´ın, siyasi parti temsilcilerinin, oda ve dernek başkanlarının, taraftarlar grubu başkanlarının, ilçenin ileri gelen isimlerinin ve iş adamlarının katılım gösterdiği Akhisarspor´un geleceği üzerine düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını Akhisarspor Kulüp Başkanı Fatih Karabulut yaptı. Ardından sözü devralan  As Başkan Ali Kuloğlu ise takımın durumu üzerine konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından katılım sağlayıp zor durumdaki takımın yeniden istenilen düzeye gelebilmesi adına gerekenlerin konu alındığı soruları cevapladı.

ÖNCELİK 3.3 MİLYONLUK BORÇ

Akhisar ismini her platformda başarıyla sergileyen ve ilçenin Dünya çapında tanınmasını sağlayıp 4 kupa final karşılaşmasında yer alarak 2 kupayı da evine getirmeyi başaran, uzun yıllar Süper Lig´de yer almış, UEFA´da ülkemizi temsil etmiş Akhisarspor´un pandemi sebebiyle istediği başarıyı elde edememesinin ardından kulüp olarak yaşadıkları sıkıntıya çözüm amaçlı düzenlenen toplantının en önemli gündem maddesi kulübün transfer yasağına da sebep olan 3.3 milyonluk borçtu. Kulüp olarak her türlü desteğe açık olduklarının beyanının ardından ilçemizin önde gelen isimleriyle ortak hareket etme kararı alınıp bu hususta takımın borcunu kapatmak, transfer yasağını kaldırmak ve sezon süresinde takımın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik heyet oluşturulması kararı alındı.

İLK ADIM GALATASARAY TARAFTARLAR DERNEĞİNDEN

Akhisarspor´un geleceği hususunda gerçekleştirilen toplantıda ilk yapıcı teklif Akhisar Galatasaraylılar Taraftar Derneğinden geldi. Dernek Başkanı yardım kampanyası başlatılması gerektiği üzerine durup takıma 10 bin TL değerinde bağış yaptığını açıkladı. Akabinde Akhisarspor Taraftarlar Derneği Başkanı´da sözü devralıp 10 bin TL tutarı bağışlamak istediklerini dile getirdi. Sözlerine ekleme yapan Dernek Başkanı şuan böyle bir önemli toplantıda Yönetim Kurulu´nun tam kadro yer almamasını da sitem ederek dile getirdi. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´da şahsi olarak 10 bin TL bağış yapmak istediğini ve belediye olarak göğüs reklamı verme süreçlerinin de devam edeceğini belirtti.

SPONSORLAR VE DESTEKLER ÜZERİNE

Sponsorluk ve destekler üzerine konuşan Kulüp Başkanı Karabulut, göğüs reklamı hususunda şuan Akhisar Belediyesi ile anlaştıklarını fakat bu karara varırken belediye başkanlığının da onayıyla eğer ki bir sponsor bulunup göğüs reklamı alınması halinde kabul edileceği ve Akhisar belediyesinin sadece Ziraat Türkiye Kupası´nda göğüs reklamı olarak formada yer alacağını belirtildi. Böylelikle gelecek tüm destekler için kulübün hazır olduğu sinyali verildi.

TAŞKINLAR AİLESİNDEN BÜYÜK DESTEK

Akhisarspor´un her zaman destekçisi olduğunu belirten Köfteci Ramiz sahiplerinden Birtan Taşkınlar yaptığı konuşmada kulüp bünyesinde 5 yıl forma giyme şansı elde ettiğini Ramizler ailesi olarak Akhisarspor´un her zaman yanında yer aldıklarını almaya devam edeceklerini bu hususta takımı hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını belirtti.

İLÇE PROTOKOLÜNDEN DESTEK TAM

İlçe protokol üyeleri bu hususta Akhisarspor´u yalnız bırakmayacaklarını beyan ederken Manisa Ak Parti Milletvekili Uğur aydemir ve Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya toplantı süresince not tuttular. Herkesin önerilerini tamamlamasının ardından Manisa Milletvekili Uğur Aydemir sözü alıp heyetin kurulması gerektiği üzerinde durarak Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´nun heyetin başında yer alması gerektiğini ve her zaman yanlarında ve destekçileri olacaklarını dile getirdi. Konuşmasının devamının da basın mensupları tarafından kayda alınmamasını istedi.

KULÜBE YÖNELİK SİTEMLER

Oda ve dernek başkanlarından Akhisarspor´un güncel durumu üzerine sitemler dile getirilse de as olanın kulübün geleceği olduğu üzerine durulup ortak fikirde buluşuldu. Takım olarak açılan yararların kapanması, kırılan kalplerin alınması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler. Çıkan kararlar neticesinde oyuncuların kulüpten kopmaması, sözleşmesi son bulan yahut devam kararı alınan oyuncuların ön ödemelerinin en kısa sürede yapılması, güncel borç için tüm iş adamlarıyla görüşme sağlanması, belediye tarafından destek verilmesi, yardım başlatılması gibi kararlar alındı. Toplantı sonunda tüm katılım gösterenler sahaya inip antrenman sırasındaki takım oyuncuları ve teknik ekibi ziyaret ederek moral verdiler.

AKHİSAR BELEDİYESİ DESTEKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Akhisar Belediyesi´nin hali hazırda kulüp bünyesindeki 24 personelin masraflarının ve maaşlarının karşılandığı ayrıca kulübün elektrik, su, doğal faturası gibi ihtiyaçlarınında karşılandığı edinilen diğer bilgiler arasında.

GHA/SK

148 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle