Hoşgeldiniz  

AKHİSARSPOR’DA TRANSFERE YEŞİL IŞIK…

admin | 14 Ocak 2021 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisarspor Teknik Direktörü Mesut Dilsöz, Akhisarspor Yılmaz Atabarut Tesislerinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında transfer yasağının kısa süre içinde kaldırılacağını belirtti.

Teknik Adam 14 Ocak Perşembe günü saat 15.00’de Yılmaz Atabarut Spor Tesisi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Takımın durumu üzerine bilgilendirmelerin yapıldığı, ara transfer dönemindeki planları, ilk yarı üzerine değerlendirmesi ve Lig’in ikinci yarısında izlenecek rota üzerine taraftar grubunun merak ettiği çoğu hususta açıklama yaptı.

Dilsöz basını ve kamuoyunu selamlayarak gerçekleştirdiği açıklama da covıd-19 sebebiyle Türkiye genelinde futbol üzerine yaşanan sıkıntılara değinerek yeşil saha da futbolcu olarak ve Teknik Direktörlük görevine başladığından bu yana ilk defa 5 karşılaşma üst üste mağlubiyet yaşadığını belirtti.
Takımdaki kanat, hücum oyuncularının eksikliğine de değinen Teknik Adam kısa süre içerisinde transfer yasağının kaldırılacağını belirterek altyapıdaki oyuncularında değerlendirileceğini ifade etti. Altyapıdan övgüyle bahseden Dilsöz, profesyonel anlamda altyapıdan A takıma yükselen oyuncuların ileride Süper Lig’de forma giyecek düzeyde olduğunun altını çizdi. Konuşmasında bunca mağlubiyetin arasında tek sevincimiz altyapıdaki yetenekli oyuncuları keşfetmek oldu, dedi.

Takıma geldiğinden bu yana kart cezalı oyuncular, sözleşmeyi feshedip giden futbolcular, sakatlıklar ve covıd-19 sebebiyle kaynaklı sorunlardan dolayı mevcut takımın bile henüz saha da tam kadro yer alamadığını da belirten Dilsöz, böyle büyük bir kulübün bu durumda olmasından dolayı üzüntü yaşadığını da söyledi.

Hazırlık maçı yapma fırsatının da olmadığını futbolcuları saha da karşılaşma esnasında tanıma fırsatı elde ettiklerini söyleyen Teknik Adam, önlerinde kısa bir süre olduğunu ve bu süre zarfından beraber yatıp kalksalar yine de futbolcuyu tanıma noktasında doyuma ulaşamayacaklarını dile getirdi.

TRANSFER YASAĞININ KALKMASI DURUMUNDA

Transfer yasağının kalkması durumunda takıma çok sayıda yeni isimin dahil olacağının sinyalini veren Akhisarspor Teknik Direktörü, özellikle kanat ve hücum bölgesinde eksiklerinin olduğu bu yönde atılım göstereceklerini belirtti. Geniş çapta transfer yapacaklarını söyleyen Teknik Adam, bir daha böyle bir şansımız olmayacak bu dönemi iyi değerlendirmeliyiz diyerek yoğun transfer sonrası dışarı futbolcu kiralayabilecek potansiyele gelinebileceğini söyledi. Gençlerinde kadrolarda yer alacağını söyleyen Dilsöz, geniş ve rotasyonlu bir kadro kurmayı planladıklarını, gençlerinde saha da yer almasını istediğini ve onlarla çalışmaktan gerçek manada mutluluk duyduğunu da ifade etti. İkinci yarı hedeflerinin kesinlikle bu durumdan olabildiğince uzaklaşmak olduğunun da altını çizerek elimizden gelen en iyi performansı sahaya yansıtmalı ve seyir zevkini olabildiğince üst seviyelere taşımalıyız açıklamasını yaptı.

GHA/Süleyman Kollu

202 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle