Hoşgeldiniz  

AKHİSARSPORDA YENİ VİZYON; GÜÇLÜ PRESTİJ

admin | 05 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisarspor ara transfer döneminde transfer ettiği 27 futbolcuyu basına tanıttı. Spor Toto Akhisarspor Satdyumunda gerçekleşen tanıtım toplantısına Akhisarspor yönetiminden Evren ve Bişar Özbey katıldı. Basın tanıtımında 27 yeni transfer ilşe ilgili açıklamalarda bulunan Evren ve Bişar Özbey kardeşler transfer politikalarının yanı sıra yakın, orta ve uzak vade planlarını da kamuoyu ile paylaştı.

Çok fazla sayıda transfer yapıldığı yçnündeki eleştirilere cevap veren Evren Özbey takımın ekonomik anlamda bir bor batağının içinde olduğunu, bundan kurtulmanın en doğru çözümünün, çok uygun maliyet ve transfer bedeli ödemeden yapılan, maaş ve maç başı esaslı ödemeyle gereçekleşen bu transfer şeklinin olduğunun altını çizdi. Genç ve yetenekli oyuncuların yanı sıra deneyimli ve avrupa liglerinde oynayan oyuncuların transferlerini de gerçekleştirdiklerini belirten Özbey “hem puan kazanarak alt sıralardan kurtulmak hem de geliri çok az olan bu kulübe para kazandıracak çok doğru transferler yaptık”dedi.

AKHİSARSPOR STORE PROBLEMİNİ ONLİNE SATIŞ İLE ÇÖZECEĞİZ

Akhisarspor ile ilgili ürün satışlarının yapıldığı store mağazası ile ilgili gelen eleştirileri değerlendirdiklerini belirten Evren Özbey, “öncelik benim kurtuluş savaşı dediğim transfer yasağını çözmek, borç krizinden kurtulup takımı güçlendirmekti. Şu an onu başardık. İleriye dönük önce Akhisarsporun kaybettiği, unutulan prestijini geri kazandırmak. Sadece Akhisar’da değil, Türkiyenin değişik illerinden, hatta farklı ülkelerden taraftar kazandırmak istiyoruz. Bu da ancak doğru işler yaparak, başarı kazanılarak olur. Bununla birlikte elbette Akhisarlı taraftarlarımız ile takım ve kulübün bağını güçlendirmek için forma ve farklı ürünlerle ilgili çalışma yapacağız” dedi.

Forma ve diğer ürünlerin satışı ile ilgili store mağazası ile sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Bişar Özbey ” şu sıkıntılı süreçte, ürün satışı için ücret isteyen store mağazasının ürünle doldurulması taraftarı değiliz. Burada amaç kulübün para kazanması olmalı. Zaten ekonomik zorluk çeken kulübün bir de zarar yazan ürün satışını yapması akıl karı değil. Ancak şu aralar görüştüğümüz bir online satış organizasyonu var. Ürün satışlarımızı online olarak internet üzerinden satabileceğimiz bir oluşum içindeyiz. Bu sayede her yere ulaşma şansını yakalamış olacağız. Japonya’da Barcelona taraftarları var da Barcelona’da bir Akhisarspor taraftarı neden olmasın” diyerek Akhisarspor’un vizyonunu genişletmek istediklerini vurguladı.

KONGRE, GENEL KURUL YAPMA ACELEMİZ VE ISRARIMIZ YOK

Bundan önce genel kurulun pandemi dolayısı ile ertelendiği, mart ayından sonra bu yasakların kalkacağının düşünüldüğü, bu yüzden mart ayında genel kurul sonrasında yapılanmanın ne şekilde olacağı şeklindeki bir soruya cevap veren Evren Özbey “bizim ille de genel kurulu hemen yapalım diye bir durumumuz yok” diyerek daha önce verdiği mesajların aksine genel kurulun normal süresinde yapılacağını söyledi. Özbey ” burada takım iyi şeyler yapıyor, trasfer yasakları kalkmış, puanlar alarak kötü gidişe dur denilmişken kongre, genel kurul diyerek bu havayı bozmamak lazım. Genel kurul söyleminin gündemden düşmesi lazım”dedi.

YÖNETİŞM KURULU ÜYELERİME TEŞEKKÜR EDERİM

Transfer yasağının kalkması için çok çalıştıklarını, bu süreçte ikili iyi ilişkilerle çok faydalı transferler yaparak ta takımın gücüne güç kattıklarını belirten Evren Özbey bu süreçte elini taşın altına koyan ve büyük azimle çalışanlara teşekkür ediyorum. Ancak yönetim kurulu üyesi olup ta bu yaşananları görmeyip üstüne bizim kendi futbolcumuzla transferi ile ilgili zorluk çıkarmasını isteyenleri de kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Yönetimde olup, bizi yalnız bırakanlar da şimdi duymadım, görmedim, söylemedimi oynuyor.”dedi.

KAPIMIZ ALİ KAAN’A AÇIK ALPEREN’E KAPALI

Transfer döneminde Ali Kaan’ın son derece uyumlu ve takıma para kazandırarak transferini gerçekleştirdiğini belirten Evren Özbey, “aynı dönemde takımda kalacağını belirtip transferin son günü beklenmedik şekilde ve teamüle aykırı davranan Alperen Babacan’a tepkili olduklarını belirtti. Özbey Kulüpte ben olduğum sürece Alperen bu kulübe gelemez. Tahmin ediyorum menajeri yanlış yönlerdirdi kendisini. Ancak yaptığı hiç hoş değil ve ayıp. Ali Kaan dilerim çok iyi kulüplerde oynar.Fakat kulübümüzn kapısı ona her zaman açık ” diyerek transfer döneminde yaşananları anlattı.

TARAFTARA MESAJIM TAKIMA DESTE OLSUNLAR

Taraftarların tribünde olamamasının kötü olduğunu belirten Özbey, taraftardan özellikle pandemi döneminde sosyal medyadan pandemi sonrası da tribüne gelerek, ürün alarak, bağış yaparak her şekilde bu takıma sahip çıkmalarını istedi.

GHA/ Süleyman Kollu

72 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle