Hoşgeldiniz  

Ali Ağaoğlu ekonomiyi ve geleceğini anlattı…

admin | 12 Şubat 2019 | Ekonomi, Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

  • Ali Ağaoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı, Akhisar Ticaret Odası´nın düzenlemiş olduğu finansal yönetim ve Kriz yönetimi konulu konferans Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı. Konferansa  Akhisardaki birçok Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi, girişimciler ve özellikle organize sanayi bölgesindeki birçok işletmenin yöneticisi dinleyici olarak katıldı.

Ekonomi 1.0 (bir sıfır)ve ekonomi 2.0 konu başlıkları altında yaklaşık 2 saatlik konuşmasında dünya piyasasında yaşanan ekonomik kriz,  dünyayı yöneten ekonomik dengeler, küresel savaş konularını ağırlıklı olarak işleyen Ali Ağaoğlu sektörde yaşanan sıkıntıdan çok ekonomik Politikalar üzerinde durdu.

Son dönemde yaşanan ekonomik politikalarında Merkez Bankası´nın rolü bunun yanında küresel ülke ekonomisine etkileri üzerinde örneklerle açıklamalarda bulunan Ali Ağaoğlu Önümüzdeki 10 yıl içerisinde küresel ölçekte yaşanacak krizden bahsetti.

Konuşmasını büyük bölümünü ekonomi 2.0 kısmında değerlendiren Ağaoğlu, Türkiye´nin uluslararası ilişkilerini ele aldı. Ülkeler arasındaki politikalarının ekonomiye etkileri üzerinden hareketle özellikle dolar kurunda yaşanan ağustos ayından bugüne kadar gerçekleşen kur değişiminin ekonomik üzerindeki etkisini Türkiye’nin Suriye, İran politikası Amerika ile ilgili yaşanan sıkıntılar ve doların dünya piyasasında ulusal Endeksli etkileri konularında örneklerle açıklamalarda bulundu. Bunun yanında Çin´in son dönemde yapmış olduğu küresel atıklar üzerinde duran Ağaoğlu Önümüzdeki on yıl içerisinde Çin’in etrafındaki ve  İpek yolu projesi ile önüne çıkan engelleri yıkmak için izlediği saldırgan politikaları üzerine durdu.

Programın sonunda soru cevap şeklinde devam edildi. Konuklardan oldukça önemli, ciddi sorular gelirken Ağaoğlu, cevaplarında politik susmalar ve  mimikler sergileyerek  hükümet politikalarını eleştiren tutum sergiledi.

Programın sonunda konuşmacı Ali Ağaoğlu´na Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından plaket ve adına hazırlanmış Akhisarspor forması takdim edildi.

Programa CHP Manisa milletvekili A. Vehbi  Bakırlıoğlu, CHP belediye başkan adayı Besim Dutlulu, CHP ilçe başkanı İsmail Fikirli Ak parti MHP ve CHP belediye meclis üyelerinden bazıları Akgiad başkanı Özkan kalın , ticaret borsası başkanı Alper Alhat, ATSO ve ATO yönetim kurulu üyeleri ATSO meclis başkanı Feride Sakarya, Akhisar OSB müdürü Mete Demir çok sayıda iş insanı ve genç girişimciler katıldı. GHA/Süleyman Kollu

604 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle