Hoşgeldiniz  

Ali Kuloğlu “Engel değiliz, yolunuz açık olsun”

admin | 03 Aralık 2020 | Dünya, Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisarspor yönetim kurulu üyesi Ali Kuloğlu dün gerçekleşen Akhisarspor Başkanı Evren Özbey’in basın açıklamasında kendisine yöneltilen ithamlara cevap verdiği basın açıklamasında yönetim kurulu üyeliğinden de istifa ettiğini deklere ederek mesaj verdi. Kuloğlu “biz Evren Özbey ve kardeşlerinin Akhisarspor’a hizmet  etmesine engel değiliz, bilakis yolları açık olsun… Bundan sonra Akhisar’a ne kadar iyi hizmet edip, Akhisarspor’u süper lige taşımaya çalışsınlar. Ne ben ne de Fatih Karabulut Mart ayında aday olmayacağız” dedi.

KİMSEYİ ARAMADIM

Evren Özbey’in basın toplantısında kendisinin ve Fatih Karabulut’un yönetim kurulu üyelerini arayarak destek istediği iddiasını dile getiren Kuloğlu ” Ne ben ne de Fatih Karabulut aday değiliz. Kimseyi de telefonla arayıp destek istemedim.  Ben üç ay önceden beri yönetimde sembolik olarak varım. Kendileri bana kongreye kadar yönetimde kalıp destek olmamı istediler. Biz de bunu yaptık. Bunun yanında yine taraftarlara siyah çelenk koydurduğumuzu iddia ediyorlar. Bu konuda hiçbir taraftar gurubu veya derneği, kişiyi arayıp böyle bir şey istemedim ve bu olayda dahilim olmadı” diyerek gelişen olaylarla ilgili dahilinin olmadığını ifade etti.

KULÜBÜN MALİ YAPISI NASIL BOZULDU

Ali Kuloğlu kendisinin yönetime geldiği aralık 2019 ayında 12 milyon TL kasada olduğunu ancak futbolcuların aylık ödemelerinin yaklaşık 4 milyon TL olduğunu, dolayısı ile mart 2020 de kasada para kalmadığını ifade etti. Sezon sonuna kadar futbolcularla yapılan görüşme sonucu gelinebildiğini söyleyen Kuloğlu Süper Lige çıkmak için oynadığımız Playofu kaybettik. Bu da bizim başarısızlığımız oldu. Bu yüzden Akhisarspor’u bizlerden daha iyi yönetecek, takımı daha iyi yerlere taşıyacak yöneticilere devretmek istedik. Olay bu.

AKHİSARSPOR PLAYOF BU YIL DA OYNAYABİLİR

Kendisinin ve Fatih Karabulut’un engel olmaktan çıktığını ifade eden Kuloğlu, Evren Bey ve kardeşleri artık bundan sonra takım içindeki motivasyonu artırarak, hatta transfer yasağını kaldırıp iki veya üç transferle takımı güçlendirip süper ligi zorlayabilir.  Aksi halde bu şekilde takım ligden düşmemeye oynar ve bıçak sırtı bir durum yaşanır.

TRANSFER YASAĞI KALDIRILABİLİR

Kulübün tüm federasyon gelirlerinin alacaklı olan Elmest’e aktarıldığını birinci sıradaki bu alacaklı futbolcudan sonra alacaklı olarak Akhisarspor’un temliğinin bulunduğu için bu borç bittikten sonra gelirlerin Akhisarspor’un kasasına gireceğini belirten Ali Kuloğlu transfer yasağının kalkabileceğini iddia etti.

Ali Kuloğlu; “Eğer bunu yapabilirlerse ki inşallah başarırlar, Özbey kardeşler transfer yasağını kaldırıp takıma bir kaç takviye yapabilir. Bu şekilde oluşacak takım içi motivasyonla inşallah Akhisarspor playof oynayabilir.” dedi.

BAŞARISIZLIĞI BİREYSELLEŞTİRMEMEK LAZIM

Basın mensuplarının sorusu üzerine, takımın bu denli zor duruma düşme sebebinin bir kişi olmadığını, başarısızlığın bireyselleştirmediğini söylese de Ali Kuloğlu açıklamalarında bireysel alınan ve uygulanan kararların kulübü bu seviyeye getirdiğini belirterek Hüseyin Eryüksel’i işaret etti.

GHA/ Süleyman Kollu

Videoyu izle: https://www.facebook.com/gundemakhisar/videos/133663738308793

380 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle