Hoşgeldiniz  

Aliya İzzetbegoviç Mtal Öğrencilerinden “Meslek Liseliler” Oyunu

admin | 07 Mayıs 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Aliya İzzetbegoviç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Meslek Lisesi’nin ülke ekonomisindeki yeri anlatan oyunlarıyla izleyicilerden tam not aldı. Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda sergilenen tek perdelik oyun öncesinde meslek ve teknik öğretimin önemi ve sanayi üretiminde ve ülkenin gelişmesindeki önemini vurgulayan video gösterisi yapıldı.

Öğretmen ve öğrencilerin yaklaşık 3 aylık çalışması sonucu ortaya çıkan eser tamamen özgün. Meslek Liseliler adlı  Oyunu yazan yöneten kostümler ve sahneye koyanları ile tamamen okul öğretmenleri ve öğrencileri.

Bir hayatı, Kendi Hayatlarını Canlandırdılar

Emekli bir meslek lisesi motor öğretmeninin öğrencilik hayatı, meslek lisesine girişi, öğretmenliğinin konu edildiği oyunda anlatıcının anlattığı hayatı olanca gerçekliği ile sahneleyen öğrencilerin sahnedeki performansı alkışlarla takdir gördü. Oyunda bazı sahnelerde kullanılan espri müzik ve ezgi  izleyici öğrenciler tarafından çok beğenildi ve eşlik edildi.

Yaklaşık 45 dakikalık gösterimin ardından öğretmen ve öğrencileri tebrik eden okul müdürü Gökhan Akça “meslek lisesinin önemini bu kadar iyi anlatıp bu kadar iyi tanıtımını yapabilirdiniz hepinize teşekkür ediyorum “dedi.

Tiyatro gösteriminin  ilçe genelindeki ortaokulların sekizinci sınıf öğrencilerine yapıldıktan sonra  Aliya İzzetbegoviç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencilerine gösterimin ikinci kez sahneleneceği belirtildi.

Oyunu sahneye koyan ve sergileyenler;

Yazan ve yöneten: Döndü Çiftçi, Ebru Çelebi Uçagök, Meltem Rakıcı, Tuğçe Koşay, Hatice Okyay

Oyuncular: Kemal Arda Dönmez, Ali Aytan, Binali Yıldız, Başak Ülker, Ecem Alakuşak, Sunayhan Tütüncü, Bahri Şahin, İsa Geçer, Muhammet Serbest, Nihat Gencer, Muhammed Güneş, Volkan Oflaz, Okan Çiftçiler, Tuğrul Kaçar, Ömer Damyan, Hüseyin Bentürk, Alper Oflaz, Yunus Kurt, Yakup Gökçedağlı, Ahmet Akbulut, Arif Deniz, Muhsin Türetken, Erkan Gökay, Suflör; ilker Umutlu, Perde; Arda Dinç

GHA/ Süleyman Kollu

1008 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Aliya İzzetbegoviç Mtal Öğrencilerinden “Meslek Liseliler” Oyunu için 1 yorum

  1. Erdal dedi ki:

    Tebrikler. Görmek istediğimiz faaliyetler. Emeği geçen herkese teşekkürler

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle