Hoşgeldiniz  

Aliya’nin teknikcileri istihdam alanlarını yerinde gördüler

admin | 26 Mayıs 2022 | Akhisar belediye hizmetleri haberleri, Eğitim, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Aliya İzzetbegoviç Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi motorlu araçlar teknolojisi alanı öğrencileri Akhisar organize sanayide faaliyet gösteren Pegosalift ve Power Packer firmalarını ziyaret ederek üretim alanlarında kullanılan teknoloji uygulamalarını yakından inceleme fırsatı buldu.

Elektrikli forklift, elektrikli yükleme ekipmanları üreten Pegosalift fabrikasında özellikle fosil yakıt kullanımı olmadan tamamen sıfır emisyonla çalışan forklift öğrencilerin ilgisini çekerken, öğrenciler sıfır atık, kapalı alanlarda forklift kullanımı, fabrikanın üretim olanakları ve yeni teknolojiler hakkında bilgi sahibi oldular.

Power Packer fabrikasındaki incelemelerinde ilçemizde verilen bu yüksek teknoloji ürünlerinden yeni haberdar olduklarını belirten öğrenciler, Fabrikanın müdürü olan ve Akhisar EML motor bölümü mezunu olan Zafer Coşan’dan tavsiye ve önerileri dikkatle dinlediler.

İş disiplini, bilgi ve teknoloji yoğun üretimde insan unsurunun önemi konusundaki görüşleri dinleyen öğrenciler, bir çok soru yönelterek mezuniyet sonrası iş hayatı ve istihdam konusunda merak ettikleri soruların cevaplarını aldılar.

Her iki fabrikadan çok etkilendiklerini belirten öğrencilerin, yanı başlarında böylesine güçlü istihdam alanlarının olmasının umut verdiğini, motivasyon etkisi oluşturduğunu belirttiler.

Öğrencilere iş hayatinin ve mesleki teknik üretimin ayrıntıları konusunda destek olmak gayesiyle her yıl farklı fabrikalara teknik gezi düzenlendiklerini belirten gezi sorumlusu İsmail Tokmak ” öğrencilerin yakın çevrelerinden başlayarak istihdam alanlarını tanımalarını önemsiyoruz. Bu öğrencilerimize önemli bir motivasyon kaynağı oluyor. Her gezimizde önceki yıllarda mezun olmuş öğrencilerimizi iyi pozisyonlarda işlerinin başında görmek bizi mutlu ediyor. Bizlere bu teknik gezilerde her türlü desteği veren işletme yetkililerine, duyarlı misafirperver tutumlarından  dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz ” dedi.

Gezi sonunda hatıra fotoğrafı çekilerek ziyaretler sona erdi.

Haber: Süleyman Kollu

5 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle