Hoşgeldiniz  

Altunkaynak Fokus’la Fransa’da Birinci Oldu.

admin | 08 Aralık 2020 | Dünya, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Turizm ve tanıtım A- A+

Fokus Fransa’da Birinci oldu

Altunkaynak’tan Fokus’la Bir Ödül Daha…

Akhisarlı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni Muhammed Emin Altunkaynak kısa film dalında uluslar arası başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Yıllardırkısa filmlerinin yarışmalarda aldığı şampiyonluklarla adını duyuran ve kısa film dalında Akhisar’ı birçok kez gururlandıran Muhammet Emin Altunkaynak son olarak Fransa’da düzenlenen Boucherville Bağımsız Kısa Film Festivali’nin “Fokus” isimli kısa filmi ile Uluslararası kategorisinde, jürilerce verilen karara göre birincilik elde etti.

Yıllardır hobi olarak başlayıp başarıları ile hobiden çok daha ileriye gittiğini kanıtlayan Altunkaynak bu kulvarda bir çok ödüle layık görüldü. “Fokus” isimli kısa filmi ile başarıya ulaşan Altunkaynak, kazandığı birinciliği sosyal medya hesabından duyururken çıktığı yolda yanında olan Yaşar Özkan, Enes Balıkçı, Mehmet Ağbaba, Turgay Atalay ve Engin Cebiroğlu için de teşekkür mesajı yayımladı.

GHA/ Süleyman Kollu

 

Filmin Künyesi:

Kısa Film / 2018 / Türkiye   – Short Film / 2018 / Turkey

Yönetmen / Director:Muhammet Emin Altunkaynak

Görüntü Yönetmeni:Yaşar Özkan

Yardımcı Yönetmen:Enes Balıkçı

Oyuncu / Actor:Turgay Atalay

Müzik / Music By:Mehmet Ağbaba

Fokus Filminin Uluslar Arası Başarı Haberleri:

*Çin’de Gösterimdeyiz! Geçen yıl bu zamanlar çıktığımız festival yolculuğumuz Çin’de düzenlenecek olan “New Wave Film Festival” ile devam ediyor.

*Amerika’nın Kansas Eyaletinde WIFI Film Festival kapsamında gerçekleştirilen yarışmaya 100’ün üzerinde ülkeden 1968 kısa film katılmış, 93 tanesi ön elemeyi geçmiştir. Ön elemeyi geçenlerin içerisinden bazı filmler çeşitli dallarda ödüle aday gösterilmiştir. Fokus Kısa Filmimiz “En İyi Ses Tasarımı” dalında ilk üç film arasına girmiş, ancak birinci olamamıştır. Biz yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

*FOKUS İNGİLTERE’DE:Fokus Kısa Film bu hafta sonu İngiltere’de The Movie Mavericks tarafından düzenlenen Catalyst Film Festivali’nde gösterimde olacak. Filmimiz aynı zamanda yarışma kategorisinde.

*FİNALİST OLARAK LİZBON’DAYIZ: Fokus kısa filmimiz Cumartesi günü 15:46’da Lizbon Film Buluşmaları (Lisbon Film Rendezvous) kapsamında Portekiz’in Lizbon kentinde gösterilecek ve en iyi kısa film için yarışacaktır.

*Fokus Kısa Filmimiz Portekiz’in başkenti Lizbon’da gerçekleşecek olan Lizbon Film Buluşmaları’nda (Lisbon Film Rendezvous) yarı finale kalmıştır.

*Fokus kısa filmimiz “No Words International Short Film Festival’de 60 ülkeden gelen kısa filmler arasında İLK 3’te yer alamasa da İLK 10 kısa film içine girmeyi başardı.

*Fokus Kısa Filmimiz “The Lift-Off Online Film Festivals” kapsamında gösterim seçkisine seçilmiştir. 17 Aralık’tan itibaren festival kapsamında online gösterimi olacaktır.

*Fokus Kısa filmimiz Nijerya’da gerçekleşecek “In-Short Film Festival” resmî gösterim seçkisinde yerini aldı. Filmimiz “In-Short Film Festival” kapsamında Nijerya’nın Lagos kentinde 27-29 Aralık 2018 tarihleri arasında gösterimde olacak.

*Filmimizin 23 Aralık 2018 Pazar günü 20:30’da Yunanistan’ın Ptolemaida şehrinde gösterimi olacaktır.

*Fokus Kısa Film Antakya 6. Uluslararası Film Festivali’nde gösterim seçkisinde.

307 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle