Hoşgeldiniz  

ALÜMİNYUM VE KÂĞIT RÖLYEF SERGİSİ AÇILDI

admin | 24 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü çatısı altında hizmet veren Alüminyum ve Kağıt Rölyef Atölyesi’nin sergisi Akhisar Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı. Atölye öğreticisi Ümit Avcı’nın önderliğinde kursiyerlerin birbirinde değerli eserleri bir hafta boyunca sergileneceği bildirildi.

Sergi açılış törenine CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Erdem, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Sayın, CHP Akhisar İlçe Başkanı İsmail Fikirli ve bir çok sanatsever ile davetli katıldı.

Sergide konuşmalardan önce konuk olarak katılan Fırat Kalkanı Harekatı’nda geçirdiği kaza sonucu gazi olan Uzman onbaşı Ömer Kayhan’a Atatürk portresi takdim edildi.

36 öğrenci ile birlikte bu eğitim sezonuna başladıklarını ifade eden Atölye öğreticisi Ümit Avcı, titizlikle ciddi bir şekilde, ince ayrıntılarına özen göstererek bir çok eseri ortaya koyduklarını kaydetti. 7’den 77’ye halka ulaştıklarını ifade eden Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Erdem, Akhisar’da yaklaşık 350’ye yakın kurs açıldığını ve 8 bin kişiye ulaştıklarını ifade ederek emek harcayan tüm kursiyerlere ve öğreticilere teşekkür etti.

Yapılan ve sergilenen çalışmalardan gurur duyduğun ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, tüm belediye binalarını sanata ve sanatçılara açtıklarını ve göreve geldiklerinden buyana arttırdıklarını, esas gayelerinin Akhisar halkına hizmet etmek olduğunu kaydederek herkese el uzattıklarını belirtti. Teknolojinin gelmiş olduğu noktanın artık belli kavramları değiştiğine işaret eden CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, eğitimi insanın bir ömrü boyunca yapmak mecburiyetinde olduğunu ifade ederek bu tip etkinliklerin daha fazla önem kazandığını kaydetti.

GHA

290 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle