Hoşgeldiniz  

Arabacıbozköy’de Kiraz Hasadı Başladı

admin | 14 Haziran 2021 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Zeytin ve Tütünüyle olduğu kadar Kirazıyla da adından söz ettiren Akhisar’ın Arabacıbozköy Mahallesinde kiraz hasadı başladı.

Yaklaşık 15 bin kiraz ağacının olduğu bölgeye giderek hasat çalışmalarını yerinde inceleyen İl Müdürü Metin Öztürk, üreticilerle birlikte kiraz hasatı gerçekleştirdi. Üreticilerle sohbet eden Öztürk, onların dilek ve temennilerini dinledi.

Hasat sonrası üreticiler ve toplanan kirazlarla birlikte Mahalledeki kiraz alım yerine geçen Metin Öztürk, burada satış aşamasında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Bölge kirazının aroması, kalitesi ve kalibresiyle öne çıktığını ifade eden İl Müdürü Öztürk, “Akhisar genelinde yaklaşık bin dekarlık arazide kiraz yetiştiriciliği gerçekleştiriliyor. Kiraz bölgede tütün ve zeytine alternatif bir ürün olarak ta öne çıkıyor. Arabacıbözköy’deki kiraz, aroması ve kalitesi ile de farklı. Üreticilerimiz rekolteden ve fiyattan memnunlar. Yeni sezonun üreticilerimiz için hayırlı, bol ve bereketli olmasını en kalbi duygularımla diliyorum” dedi.

13.06.2021 tarihideki hasat çalışmasına; Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcısı Serdar Mersinli, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Gökmen Kaya, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, Arabacıbozköy Muhtarı Özcan Demirer, konu sorumlusu teknik personeller ile üreticiler katıldı.

GHA/ Süleyman Kollu

121 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle