Hoşgeldiniz  

Artık hep birlikte çalışma ve üretme zamanı

admin | 26 Haziran 2019 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Genç İşadamları Derneği (AKGİAD) Başkanı Özkan Kalın, son günlerde yaşanan seçim, siyaset odaklı gündemin ardından yaşanan ekonomik dar boğazdan, birlikte güçlü bir şekilde çıkmak, Akhisar odaklı projelerde de birlik ve beraberlik içinde yapıcı bir tutum sergilenmesi gerektiğini öne çıkaran “Artık hep birlikte çalışma ve üretme zamanı” başlığında bir mesaj yayınladı.

AKGİAD Başkanı Özkan Kalın mesajında şu ifadelere yer verdi.

Tarihi kültürel zenginliği,konumu tarımsal ürün çeşitliliği genç ve dinamik nüfusu ile dünyada yaşanabilecek  ülke Türkiye derim.

Bu güzel Ülkemizin son yıllarda giderek artan ekonomik sıkıntıları gün geçtikçe bizleri dar boğaza sürüklemektedir. Bunun için toplumsal kalkınma plan ve programları yapılması gerekmektedir. Sanayicisinden, Siyasetçisine, çiftçisinden, sivil toplum örgütlerine, işçisinden ,sanatçısına,sporcusundan, öğrencisine  kadar her alanda yeni kararlar alıp yeni oluşum planları yaparak uygulama adına acil adımlar atılmalıdır.

Üretimi arttırmalı bunu yaparken de toplumun çıkarlarını koruyarak ülkemizin gelir artışını sağlayacak ve yenilenmeye açık üretimler yapılmalıdır. Sanayileşme yatırımları yapılıp istihdam ve üretim daha da arttırılmalıdır. En önemlisi siyasilere bu adımların atılmasında, kararların alınmasında önder ve destek olunmalıdır. Sivil toplum kuruluşları da siyasi görevleri olan kişilere bu konularda taleplerde bulunup bu taleplerin takipçisi olmalıdır. Artık herkes siyasi görüşlerini, dini görüşlerini, etnik görüşlerini bir kenara bırakıp, ülke olarak el ele verip üretmeye ve çalışmaya başlamalıdır.

Akhisar’ı ekonomik,sosyal ,kültürel olarak canlandırmak için ivedi bir şekilde üniversite projemizi hayata geçirmemiz gerekmektedir. Şehrimizin marka değerine en büyük katkı sağlayan  Akhisar Sporumuzu  hak ettiği süper lige tekrar yükselmesine destek olmalıyız. Akhisar’da çiftçimizin en  büyük geliri olan zeytinimize daha çok sahip çıkmalıyız. Gençlerimizin ve genç kadın girişimcilerimizin iş dünyasına katılması için destek olmalıyız. Akhisar esnafı ile birlik beraberlik içinde olarak şehrimiz ekonomisinin gelişmesi için alışverişlerimizi ve ikili ilişkilerimizi geliştirmeliyiz.Bahanesiz ,mazeretsiz Hepimiz yılmadan,pes etmeden kararlı bir şekilde bir araya gelerek birkaç bireyin değil toplumun  kazancı için ve çocuklarımızın geleceği için var gücümüzle çalışmalıyız.

GHA / Süleyman Kollu

1137 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Artık hep birlikte çalışma ve üretme zamanı için 5 Yorum

 1. Efekan Şimşek dedi ki:

  İraklisin dediği gibi ilk ordusu ikinci sanayisine karşı çıkanın uçurun kellesini başarılarınızın devamını diliyoruz Özkan Kalın

 2. Mehmet KARAKUŞ dedi ki:

  Sayın Başkan, ben bir eğitimci olarak sizin girişimlerinizi ve Akhisar için vargücünüzle yaptığınız mücadele ve fedakârlığınızı görüyor, sizin gibi genç dinamik ve cesaratle önce Akhisar sonra ülke ekonomisine yapacağınız faydalı işler için sonuna kadar sizlerle birlikte yanınızda olamasak da gönlümüzde dualarımızla daha güzel işler yapacağınız ve önünüzün açılması için gereken ne varsa bürokraside de kolaylık sağlanması için var gücümüzle çalışacağımızdan emin olabilirsiniz. Başarılarınız devam etmesi dileğiyle Allah yolunu ve bahtını açık etsin. Mehmet KARAKUŞ

 3. Ayşe Karakuş dedi ki:

  Bu vatan bizim basarilar Özkan Kalin

 4. Fatma Şimşek dedi ki:

  Akhisar hepimizin diyen ülküdaşlarımıza diyorum ki Topi kardeşler gibi yatırıma devam etmeliyiz İnşallah başarılı olursunuz

 5. Cemile karakuş dedi ki:

  Başarılarınız devamını diliyoruz, Allah yollarınızı açik etsin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle