Hoşgeldiniz  

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YENİ YERİNE TAŞINDI

admin | 21 Eylül 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği Necmi Şentürk park içindeki yeni yerinde açılışını yaptı.

Açılış kurdelesini Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Avukat Günhan Bakırlıoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar CHP İlçe Başkanı Umut Çavuş, CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Celep birlikte kesti.
Açılış öncesi konuşma yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Avukat Günhan Bakırlıoğlu; “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Sayın vekilim, sayın Akhisar Belediye Başkanım, sayın Saruhanlı Belediye Başkanım, Akhisar CHP İlçe Başkanımız, CHP Kadın Kolları Başkanımız, CHP Kadın Kolları üyelerimiz, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkan ve üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanımız, Kadın Derneği Başkan ve üyeleri ve derneğimizin sevgili üyeleri, gençlik kolları ve benden bir önceki başkanımız hepinize hoş geldiniz diyorum.
Yeni yerimizin açılışını yapıyoruz bugün. İnşallah burada çok güzel işlere imza atacağımızı umuyorum. Gençlerin katılım yapacağı bir dernek geliştirmek istiyoruz. Güzel planlar yapıyoruz ve bunun için bize burayı takdim eden, tahsis eden ihaleye girmemize olanak sağlayan sevgili Belediye Başkanımız Besim Dutlulu’ya çok teşekkür ediyoruz. Ben eminim ki demokratik kitle örgütlerinin çalışmalarına her zaman yardımcı olacak bir belediyemiz var artık. Bundan sonra çok daha iyi çalışmalara imza atacağız.” dedi.
Hemen ardından açıklama yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu; “Değerli başkanım, misafir belediye başkanımız, vekilim, ilçe başkanım, kadın kolları başkanım değerli dernek üyelerim yönetim kurulu üyelerim, parti üyeleri sizlerle burada olmak çok keyifli. Atatürkçü Düşünce Derneği çok güzel işler yapan örnek projeler geliştiren genci ile orta yaşlısı ile tüm ekip olarak çok başarılı işler yapıyor. Biz bu derneğe destek verebildiysek, biz bu derneğin bir adım ileri gitmesine faydamız olduysa çok mutlu oluyoruz. Ben bundan sonraki işlerde güzel projeler gerçekleştireceğine inanıyoruz. Akhisar Belediyesi olarak iki buçuk sene önce bir değişim yaşadık. Mantık değişimi vizyon değişimi yaşadık. Bu değişimi Akhisar’ın her köşesinde göreceksiniz ve görmeye de devam edeceksiniz. Bundan sonra işler çok daha güzel olacak çok daha güzel işler yapacağız. Akhisar’ı kültürel anlamda da geliştirmek istiyoruz. Estetik anlamda da geliştirmek istiyoruz. Görevimiz olmayan yerlere bile bir şey yapmak istiyoruz. Sadece temel belediye hizmetleri değil kültürel estetik değişimlerle Akhisar’ı güzelleştirmeye çalışacağız. STK ‘lar ile de Türkiye’nin yararına çalışan Atatürk koyduğu amaç ile çalışan Cumhuriyeti koruyan tüm dernekler ile de çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin; “Tüm katılımcılara selam olsun diyorum. Burada olmaktan sizlerle olmaktan dolayı son derece mutluluk duymaktayım. Bunlar önemli hizmetler. Bizler de Besim Başkanımın yaptığı hizmetleri Saruhanlı’dan duyuyoruz ve mutluluk duyuyoruz. Böyle bir başkana sahip olmanız da büyük bir şanstır. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.”
CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu; “Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Yeni yeriniz hayırlı olsun. Dünyaya baktığımız coğrafyamıza baktığımız zaman Atatürk’ün ve Atatürkçü düşüncenin bu ülke için değerli olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Mesela Afganistan’da yaşananlara bakalım.
Kadın gazetecinin bir demeci var. ‘Keşke bizi idare edenler Atatürk’ü anlayabilselerdi.’ diye bir beyanatı var. Yaşanılan olaylara baktığımızda Atatürk’ün ne kadar değerli olduğunu, yalnızca bu ülke için değil bu bölgede yaşayan insanlar için rol model olduğu, ne kadar önemli bir lider olduğunu ölümünden bu kadar yıl geçmesine rağmen anlıyoruz.” dedi.

123 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle