Hoşgeldiniz  

ATSO DAN YAPI MÜTEAHHİTLERİNE SEMİNER

admin | 24 Mayıs 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Atso yapı müteahhitlerinin sınıflandırılması ile ilgili bilgileri içeren  yönetmelik hakkında seminer düzenledi.

02.03.2019 Tarihinde Resmi gazetede yayımlanan ve 02.06.2019 tarihinden itibaren  yürürlüğe girecek olan ” Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması hakkında Yönetmelik” ile ilgili olarak  ; Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin sunumuyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Akhisar-Soma-Gördes ve Gölmarmara da faaliyet  yapı müteahhitlerinin davetli olduğu toplantıya ATSO  yu  temsilen Yönetim  Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, Yönetim Kurulu Üyesi Sami Karaoğlan, Meclis  Üyesi Aydoğan Şirin katılırken  ,   Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü temsilen   Müdür Yardımcısı Özgür Curka ile  Tuncay Yıldız, Vedat Aydoğan, İsmail Yetişen katıldılar.  Müteahhitler tarafından yoğun ilgi gören toplantıda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri Yönetmeliğin Uygulaması ile ilgili olarak hazırladıkları sunumlarını Müteahhitlere anlattılar.

Sunumun bitiminde soru-cevap kısmında söz alan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Mehmet Ulusoy  Önce sunumu gerçekleştiren İl Müdürlüğü yetkilleri ve katılan müteahhitlere teşekkür etti. Ulusoy  konuşmasının devamında  ” Şu an burada Türkiye nin ekonomik olarak en zordaki sektörünün temsilcileri bulunuyor. Gerçekten çok büyük sıkıntı içindeler, bu nedenle  Yönetmeliğin Resmi gazetede yayım tarihi ile uygulamaya geçişi arasında sadece üç aylık bir süre bırakılmış.  Bu süre çok kısa ” dedi.  Yönetmeliğin uygulamaya geçişinin ertelemesini talep eden Ulusoy , İl Müdürlüğü yetkililerine talebinin Bakanlığa iletilmesini istedi.

GHA / Süleyman Kollu

392 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle