Hoşgeldiniz  

Avni Anıl Eserleriyle Ege’de Anılacak

admin | 28 Kasım 2018 | Kültür Sanat, Tüm Manşetler A- A+

Ege Üniversitesi(EÜ) Devlet Türk Musiki Konservatuvarı tarafından “Avni Anıl Saygı Konseri” gerçekleştirilecek. Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 30 Kasım Cuma günü saat 20.30’da düzenlenecek olan etkinlikte Müzisyen Avni Anıl’ın besteleri icra edilecek.

Öğr. Gör. Halil İbrahim Yüksel’in yöneteceği konserin Genel Sanat Yönetmenliğini ise Prof. Dr. Hakan Cevher üstlenecek. Dr. Zeynep Demir’in koordinatörlüğünde yapılacak konserde eserleri solistler; Barış Doğan, Dilek Şafak Çakar, Nurdan Tezel, Özgen Küçükgökçe, Seher Dilmaç Meriç ve Serap Akdeniz seslendirecek. Solistlere geniş bir koro ve orkestra eşlik edecek.

1928 İstanbul doğumlu olan Türk Sanat Müziği Bestecisi Avni Anıl, bir süre polislik mesleğini yürüttükten sonra gazeteciliğe başlayarak sanat sayfalarını yönetti. Kendi ajansını kuran Avni Anıl, 1969 yılında “Musiki ve Nota” dergisini çıkarttı. Uzun yıllar İzmir Radyosu’nda müzik yayın şefliği yapan Anıl, çeşitli televizyon programlarına imza attı. 120’yi aşkın eseri olan besteciye, 1998 yılında Kültür Bakanlığı’nca “Devlet Sanatçısı” unvanı verildi. Avni Anıl, 14 Haziran 2008 günü İzmir’de solunum yetmezliği hastalığından 80 yaşında yaşama veda etti.

219 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle