Hoşgeldiniz  

Aynı sofrada buluşulup, aynı duaya amin denildi.

admin | 13 Mayıs 2019 | Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Balkan Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneğinin geleneksel iftar yemeğinde aynı sofrada buluşulup aynı duaya amin denildi.

Akhisar Balkan Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Tunay Gül, Başkan yardımcısı Hakan Çalışkan ve yönetim kurulunun dernek hizmet binası yanında sokak iftarı şeklinde  düzenlediği iftar yemeğine Akhisar’daki sivil toplum kuruluşları, bürokrasi, siyasi temsilciler ve vatandaşın katılımı, ilgisi oldukça yoğun oldu.

İftar öncesi okunan dua ve oruçların açılmasından sonra konuşan Balkan Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Tunay Gül, “Çok değerli Milletvekilim, Sayın Belediye Başkanım Siyasi parti temsilcilerim oda başkanlarım hepiniz 4. düzenlediğimiz geleneksel  iftar soframıza hoş geldiniz onur verdiniz. Her yıl olduğu gibi sabahın ilk ışıklarında sizler için hep birlikte olmak için bu hazırlıkları bu güzel yemekleri sunan bizlere sunan aşçılarımız Hüseyin Aktaş, Murat Köfteci´ye, tüm gençlere ve yönetim  kuruluna sizlerin önünde bir kez daha teşekkür etmek istiyorum,  Allah razı olsun hakkınızı helal edin.

Bu gün manevi diğeri çok yüksek bir gün, Mübarek Ramazan ayında aynı güne tesadüf eden Anneler, anne adayları Anneler gününüz kutlu olsun, sağlık huzur ve mutluluk dolu günler sizlerin olsun. Sizler bizlerin baş tacısınız, ellerinizden öpüyorum sağ olun var olun. 4 yıllık dernekçilik hayatımızda her yıl olduğu gibi bu zamana kadar dillendirmedik ama mahallemizde ihtiyaç sahibi çocuklarımıza giyim ve kırtasiye yardımında bulunmaktayız. Yardımlarını desteklerini bizlerden esirgemeyen bu iftar soframızda emeklerini eksik etmeyen tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Çok değerli misafirlerimiz Bu güzel Ramazan ayında edilen duaları yapılan  ibadetleri tutulan oruçları Rabbim kabul ve makbul eylesin. Bir kez daha sizlerin huzurunda diyorum ki bu ülke için bu vatan ve bu birlik ve beraberlik için bu şekilde yaşamamızı sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve Gazilerimizi bir kez daha  huzurunuzda rahmet ve minnet anıyorum. Allah Razı olsun, hayırlı ramazanlar diliyorum.” dedi.

Akhisar Balkan Göçmenleri Derneğinin Dernek Binası önünde düzenlenen İftar yemeğine Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Siyasi Parti İlçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Dernek Başkanları, Esnaf Oda başkanları mahalleli ve vatandaşlar katıldı.

İftar Yemeğinden sonra Balkan Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Tunay Gül, Başkan yardımcısı ve Karabulutspor başkanı görevini de sürdüren  Hakan Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Kadın Kollarında görev yapan annelerin anneler gününü kutlayarak  hediye verdiler.

GHA / Süleyman Kollu

317 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle