Hoşgeldiniz  

Bakırlıoğlu İstanbul için net konuştu…

admin | 14 Nisan 2019 | Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu İstanbul’da yapılan seçimler ve seçim sonrasında yaşanan itirazlar hakkında gazetemizin sorularını cevapladı.

İstanbul’da seçim sonuçlarına yapılan itirazlar, bazı ilçelerde yapılan sandıkların tekrar sayılma işlemi ve seçmen kaydırma iddiaları ile ilgili gazetemizin sorularını cevaplandıran CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, hiçbir itirazın sonucu değiştirmeyeceğini belirterek seçim sonuçları ile ilgili net konuştu. Seçimin iptal edilmesini gerektirecek hiçbir usulsüzlük görmedik. İstanbul seçimini Ekrem İmamoğlu 1 Nisan’da kazanmıştır.”dedi.

Yapılan tüm itiraz ve değerlendirmeleri, sayım sonuçlarını sürekli takip ettiklerini belirten Bakırlıoğlu Maltepedeki sayımların basın ve herkes tarafından çok fazla büyütüldüğünü iddia etti.

Bakırlıoğlu konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. “En son Maltepe’de  yapılan sandıkların yeniden sayılması 569 tane sandık sayılmış ve Binali Bey’in lehine gelişen 150 kadar oy var.Tamamı sayılacak belki bu rakam 200 olacak. Sonuç belli 14000 oy farkı var. Ama nedense bu Maltepe’deki sayıma basın da Türkiye de kitlenmiş durumda. Sonuç bize göre belli. Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı. 1 Nisan ile bu gün arasında değişen bir şey yok.

BÜYÜKÇEKMECEDE BİR SIKINTI YOK

Büyükçekmecede seçimin iptal istemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakırlıoğlu; “Büyükçekmece’ye gittim.Orada da hiçbir sıkıntı yok.  Hatta biz orada iken polisler sokak sokak ev ev geziyordu. Olay şu özetle, şunu söyleyebilirim. Ocak ayında İl Nüfus müdürlüğündeki bir memur hakkında 10 ocakta soruşturma açılıyor. 300 küsur tane yanlış işlem yapmış, onlar tespit ediliyor. O seçmenlerin seçmenliği donduruluyor.Her iki parti de itirazda bulunuyor.Seçmen kütükleri hakkında itiraz süreleri içinde. Toplamda her iki partinin itirazları sonucunda 750 seçmen donduruluyor. 31 ocakta itiraz süreci bitiyor. Seçmen kütükleri netleşiyor. Herhangi bir sıkıntı, problem yok. Polisin ne yapmak istediğini anlamakta zorlanıyoruz.

İSTANBUL’DA KISITLI SEÇMENLERİN OY KULLANDIĞI BİR DURUM YOK

İstanbulda böyle bir şey yok. İki ilçede oldu böyle bir durum. Çok az farkla kazanan ve seçim sonucuna etki edebilecek iki ilçede , dört tane kısıtlı seçmen oy kullanmış. Bu kısıtlı seçmenler seçim sonucuna etki edebileceği için oradaki seçim iptal edilmiş. Birisi Denizli de, bir ilçemizde CHP kazanmış iken iptal ediliyor, diğeri de Gümüşhane’de zannedersem. Ancak buna benzer bir durum istanbulda yok. Ben yine söylüyorum 1 nisanda Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı. Bu gün 13 gün geçti değişen bir şey yok. Ekrem İmamoğlu İstanbul’un belediye başkanıdır.

GündemHaberAjansı/Gündemakhisar

 

623 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle