Hoşgeldiniz  

Başkan Dutlulu Basın Bayramında Gazetecilerle Buluştu VİDEO HABER

admin | 24 Temmuz 2019 | Genel, Gündem, Röportajlar, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

24 Temmuz Gazeteciler ve basın bayramında gazetecilerle kahvaltılı toplantı düzenleyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, gazeteciliğin yasama, yargı ve yürütmenin yanında dördüncü güç olduğunun altını çizerek, böylesine zor ve önemli bir görevi sürdüren Akhisarlı basın mensuplarının bayramını kutladı. Dutlulu toplantının devamında Akhisar belediyesinin yüz günlük   faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaparak gazetecilerin sorularını cevapladı.

https://www.youtube.com/watch?v=RXlHU-G9w_A

TASARRUF YAPTIK

Faaliyet planında Akhisar Belediyesinin  aldığı bir dizi kararla üç milyon TL tasarruf yaptığını, planlanan faaliyetleri düzenli olarak yerine getirdiklerini dile getiren Besim Dutlulu, “Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışamaz dediler. Aksine uyum içinde çalışıyoruz.. Üzerimize düşen hizmetleri yerine getirirken bazı faaliyet ve çalışmaları da Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütüyoruz. Şimdi Akhisar Belediyesi içerisinde kurduğumuz Büyükşehir Belediyesi Hizmet koordinasyon birimi ile daha koordineli çalışma imkanını yakaladık. Şehrimizde çözüm bekleyen sorunlarımız var. Bazılarını hemen bazılarını ise zamana yayarak çözmekteyiz. Bazı problemler ciddi manada yatırım gerektiriyor. Bunları yapabilmemiz için finansal kaynağa ve zamana ihtiyacımız var. Çözümü acil olan meseleleri de eğer imkan var ise Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çözmeye çalışıyoruz. Yarın Devlet demiryolu ile yine görüşmemiz var. Büyükşehir belediyesi ile birlikte gideceğiz. Demiryolunun deplase olmasından sonra boşalan alanın en kısa sürede ve en verimli şekilde kullanımının planlanıp uygulanması için girişimlerimiz olacak” dedi.

ÜÇ AYDA BEŞ YILLIK ASFALT YAPTIK

Besim Dutlulu Asfalt kaplama hizmeti ile ilgili üç ay içerisinde geçmiş yönetimin beş yılda yaptığından çok asfalt yaptıklarını iddia etti. Dutlulu konuşmasının devamında “ Asfaltlama işlemine devam ederek yolların durumunu iyileştireceğiz. Maski, Tedaş ve Aksa Doğalgazın yatırım planlamasına uygun olarak koordineli bir şekilde alt yapısı tamamlanan yolların kaldırım ve asfalt çalışmaları yapılmaktadır. Yine yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmaları düzenli olarak devam ediyor. Akhisar Hatıra Ormanı ile ilgili çalışmalarımızı ve hazırlıklarımızı tamamladık. Okulların açılması ile birlikte genç nesle yeşil ve doğa bilinci oluşturmak adına birlikte ağaç ekim çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Karayolu Geçişi  İle İlgili Çalışmamız Var

Basın mensuplarının çevre yolunun devreye alınmasının gecikmesi sebebi ile yoğun trafik ve şehrin iki yakası arasında kopukluk yaşandığı, ölümlü trafik kazalarının yaşandığının belirtilip ‘bu konuda çözüm girişiminiz var mı’ şeklindeki sorusuna cevap veren Dutlulu, “Bu konu ile ilgili üst geçite yakın bölgede karşı tarafa bir giriş ve geçiş oluşturulması ile ilgili başvurumuz oldu.  Problemi tam olarak çözmese de biraz rahatlama sağlayacaktır. Ancak karayoluna bizim battı çıktı yapma yetkimiz de gücümüz de yok. Büyükşehir Belediyesi Turgutlu ve Alaşehir’de bu tür battı çıktı ve kavşak düzenlemeleri yaptı. Akhisar’a da yapılmasını isteriz. Tabii biz de Akhisar Belediyesi olarak gücümüz ve yetkimiz ölçüsünde elimizden gelen katkıyı veririz. “dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İŞİ ZOR

Mevcut ekonomik yapı, inşaat sektörünün yaşadığı sıkıntıları dikkat çeken Dutlulu “ üç yıl önce belki Akhisar için büyük ölçekli bir kentsel dönüşüm yapılabilirdi. Ancak şuan inşaat sektörünün durumu, ve piyasanın durumu ortada. Bir süre beklemek durumundayız. Şu an için biraz zor. Biz bu alanın TOKİ’ ye al sen yap denilmesi taraftarı da değiliz. Kaldı ki bu bölgede SİT alanı var, asal yapılar var, tarihi doku var. Durum şu an için beklemeyi gerektiriyor”dedi.

MERKEZ ÇARŞININ DURUMU İÇ AÇICI EĞİL

Merkez çarşıda eski sinema alanında yapılan inşaat çalışması ve Dombaycıoğlu hanının durumunun yanı sıra yaya trafiğine açık olan merkez çarşı içerisinde birçok alt yapı ve trafik problemin olduğunu belirten basın mensuplarına mevcut durumun iç açıcı olmadığını ve yakın zamanda birtakım girişimler yapılacağını belirten Besim Dutlulu özellikle trafiği rahatlatmak için Paşa Camii , Tahtakale bölgesinde birkaç istimlak yapılacağını ancak şuan için finansal durumun hazır olmadığını belirtti.

Basın mensuplarının belediye hizmetleri, planlama ve uygulamalarının haberleştirilmesi  ve halkın bilgilendirilmesi için daha güçlü diyalog oluşturulması için ayda bir toplantı yapılması teklifini uygun bulan Besim Dutlulu bu konuda girişimde bulunacağını ifade etti. Günün anısına toplu  fotoğraf çekilmesinin ardından yaklaşık bir buçuk saat süren toplantı sona erdi.

GHA/ Süleyman Kollu

350 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle