Hoşgeldiniz  

Başkan Dutlulu; “Kimin yaptığı değil, neyin yapıldığı önemli”

admin | 03 Haziran 2021 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisarlı gazetecilerle yeni faaliyete geçen Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezinde bir söyleşi gerçekleştiren belediye başkanı Besim Dutlulu, hizmet noktasında partizanlık yapılmasına karşı olduğunu, Akhisar Halkı için yapılacak olan her hizmete destek olacaklarını söyledi.

Akhisarlı basın mensuplarının sorularını cevaplayan Besim Dutlulu soru almadan önce Akhisar’da yürüttükleri çalışmalar ve yeni açılan Uğur Mumcu Kültür Merkezi inşaatı ve burada yapılacak faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı. Dutlulu uzun süreden beri sıcak asfalt ve satıh kaplama hizmetlerine yönelerek yoğun bir çaba içerisine girdiklerini, bu sayede hem merkez mahallelerde hem de kırsalda bir çok yol sorununu çözdüklerini belirtti. Özellikle çevre yolu kavşak çalışması nedeni ile kapanan Zeytinliova yoluna alternatit oılarak yapılan yolun önemine de vurgu yapan Dutlulu bundan sonra şehrin merkezindeki trafik sıkışıklığının çözümünde ilk adım olacak otopark yapımına yöneleceklerini ifade etti.

Merkez çarşıyı canlandırma projesi olarak bilinen hashoca Mahallesi, soğuk tulumba mevkiindeki eski büyük sinemanın olduğu yerde yaşanan sit probleminin aşılmak üzere olduğunun müjdesini veren Dutlulu, Akhisar Ticaret ve Sanayi odası ile yüzde elli oranında ortak olarak bu projeyi hayata geçireceklerini, çarşının ön ve altında tarihi eserlerin korunarak cam ile çevrelenerek sergilebeceğini, binanın diğer taraflarının da verimli bir şekilde işyerleri, üst iki katının da otopark olarak değerlendirileceğini söyledi.

ESKİ DEMİR YOLU VE ESKİ STAD ŞEHRE KAZANDIRILSIN

Demiryolunun şehir dışına alınması ile boş kalan eski demiryolu sahasının bir an önce projelendirilerek şehrin önemli bir yeşil, yaşam alanına kazandırılması gerektiğini işaret eden Dutlulu ” Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü bu alanla ilgili bir proje çalışması yaptığını belirmişti. Uzun zamandan beri buraya bir girişim olmadı. Eğer onlar burayla ilgili bir projeyi hayata geçirmeyeceklerse biz talibiz.”dedi.

Dutlulu “eski stadyumun güzel bir yaşam merkezi haline getirilme çalışması olduğunu da biliyoruz. Bizim istek ve teklifimizi Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne yazıyla bildirdik. Kendileri üst alanda ne çalışması yapacaklarsa yapsınlar. O sahanın altına bir yer altı oto parkı yaparak şehrin otoğark sorununa büyük ölçüde çözüm bulmayı hedefliyoruz. Gerekirse yapılan otoparkın yarısını Büyükşehir kullansın ve gelir elde etsin. Hatta isterlerse kendi isimlerini versinler oto parka. Biz işin yapılıp bir an önce halkın hizmetine sunulmasını istiyoruz” diyerek bu proje ile ilgili yaptıkları girişimi anlattı.

UĞUR MUMCU KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİNİ TANITTI

Söyleşi sonunda gazetecileri Kültür merkezinin içini gezdiren Belediye Başkanı Besim Dutlulu her birimin yapılış amacını ve nasıl kullanılmasının planlandığını anlatarak tanıtımını yaptı. Kadın kooperatifinin işleteceği kafeteryayı da inceleyen Dutlulu, gazetecilere, burada yapılan hizmetler hakkında bilgi aktarımını kooperatif başkanı ve cafe-koop yöneticisi’nden rica etti. Bir süre Kültür Merkezinin önündeki yeşil alanda çay sohpetinde Cafe-koop çalışmaları üzerinde açıklamaların yapılmasının ardından Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi önünde toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

GHA/ Süleyman Kollu

110 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle