Hoşgeldiniz  

Başkan Dutlulu; “Tüm gücümüzle görev başındayız”

admin | 13 Nisan 2020 | Genel, Gündem, Sağlık, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi Akhisarlı’nın Hep Yanında…

Akhisar Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı sebebiyle evinde kalan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle hayata geçen 48 saatlik sokağa çıkma yasağı süresince vatandaşların ekmek ihtiyacını, kentteki fırınlar ile organize bir şekilde karşılayan Akhisar Belediyesi ekipleri, vatandaşlardan gelen her talebe hızlı bir şekilde karşılık verdi. Akhisar Belediyesi olarak vatandaşların her zaman yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Besim Dutlulu, vatandaşların mağdur olmaması için 48 saat boyunca görev başında olduklarını belirterek, bu zor günleri hep birlikte mücadele ederek aşacaklarını söyledi.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda Akhisar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öncelikle hastalar ve 65 yaş üstü vatandaşlar olmak üzere sokağa çıkamayanlara ekmek dağıtıyor ve temel ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Akhisar Belediyesi’nin 444 11 45 numaralı Çözüm Merkezi hattını arayan binlerce vatandaşa anında geri dönüş yapan belediye ekipleri, vatandaşların ilaç, ekmek, bebek maması, bebek bezi ve diğer temel ihtiyaçlarını da giderdi. Suları kesilen vatandaşların kartlı su sayacı yüklemelerini de yapan ekipler oluşabilecek tüm mağduriyetlerin de önüne geçiyor.

“Tüm gücümüzle görev başındayız”

Akhisar Belediyesi’nin hazırladığı Koronavirüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında sokağa çıkma yasağı süresi boyunca vatandaşların mağdur olmaması için görev başında olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Bu süreçte vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm gücümüzle görevimizin başındayız. Akhisar Belediyesi olarak halkımızın tüm taleplerine hızlı bir şekilde geri dönüşler yapıyoruz. Bir yandan da dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Bu zor günleri hep birlikte aşacak ve güzel günlere kavuşacağız” dedi.

Sokağa çıkma yasağı süresince kentteki sokak hayvanlarını da unutmayan belediye ekipleri daha önceden sağladıkları mama desteğini 4 katına çıkardığını ve kurdukları özel ekipler ile beslenme noktalarının sayısını arttırdığını belirtti.

GHA/ Süleyman Kollu

181 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle