Hoşgeldiniz  

Baybatur’dan Anneler Günü mesajı

admin | 11 Mayıs 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Anneler Günü dolayısıyla bir mesajı yayımladı.

Fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen  annelerin, aile ve toplum hayatının temel direkleri olduğunu belirten Baybatur, mesajında şunları kaydetti:

“Karşılıksız sevmenin en güzel örneği olan annelerimiz, aynı zamanda geleceğimizin teminatı, milleti-mizin maddi varlığının güvencesi, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmemizin de en önemli manevi kaynaklarıdır. Annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenen kadınlarımız, yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir. Çocuklarının saadeti ve geleceği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan anneler, sevgi ve şefkatin, cömertliğin yegâne kaynağıdır. Onun sesiyle gecemiz gündüz olur, kışımız bahar olur. Onun şefkatiyle acılarımız hafifler, kederlerimiz dağılır, hüznümüz sevince döner. Annelerimiz sadece insanı dünyaya getiren bir varlık değil aynı zamanda insanın doğduğu andan itibaren hem koruyucusu, hem bakıcısı,  hem de öğretmenidir. Türlü fedakârlıklara ve zorluklara sabırla göğüs gererek, tüm benliğini ortaya koyan annelerimize ne kadar hizmet edilse azdır. Acılarımızı azaltan, sevinçlerimizi  çoğaltan, yemeyip yediren, giymeyip giydiren, evlatlarının başarısı, huzuru ve mutluluğu için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan annelerimizi yılın bir günü değil, her günü hatırlamalı, sevgi ve saygı göstermeliyiz.

Bu toprakların yetiştirdiği en büyük ozanlardan biri olan Âşık Veysel annesi için şöyle diyor;

‘…Veysel der kopar mı Analar bağı

Analar doğurmuş ağayı, beyi

İşte budur sözlerimin gerçeği

Okuttu, öğretti, büyüttü anam…’

Anneler Günü vesilesiyle, evlatlarını, eşlerini vatan uğruna şehit veren, acıları acılarımız olan annele-rimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan evlatlarının annesi değerli eşlerine ve annelerine her zaman sahip çıkacağımızı vurgulamak isterim. Dua ve desteğini her zaman yüreğimde hissettiğim annem ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.”

GHA/ www.gundemakhisar.com

387 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle