Hoşgeldiniz  

Belediyeden Pazaryeri Düzenlemesi…

admin | 06 Nisan 2020 | Genel A- A+

Akhisar’da bazı Pazar yerleri 2 gün açık kalacak

İçişleri Bakanlığı’nın pazar yerlerinde alınması gereken tedbirler doğrultusunda yayımladığı genelgelerden yola çıkan Akhisar Belediyesi, bazı semt pazarlarının haftada 2 gün hizmet vereceğini açıkladı.

Yoğunluğun olmadığı, sosyal mesafe kurallarına uygun, sağlık ve hijyen tedbirlerinin üst seviyede tutulduğu semt pazarında girişlere ve çeşitli noktalara el dezenfekte stantları konuldu.

Sosyal medya hesabından vatandaşları bilgilendiren Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Değerli Akhisarlılar, Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, Pazaryerlerinde yoğunluğu azaltmak ve halkımıza sağlıklı bir alışveriş ortamı oluşturabilmek için Akhisar’da Pazar günleri kurulan semt pazarımızın Pazartesi günleri aynı noktada, Çarşamba günleri kurulan semt pazarımızın Perşembe günleri de aynı noktada açık kalacağını bilgilerinize sunarız.

Vatandaşlarımız, Cuma günü kurulacak semt pazarımızla birlikte Akhisar’da haftanın 5 günü pazaryeri alışverişi yapabilecektir. Halkımızın bilgisine sunar, sağlıklı günler dileriz.”

Akhisar Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral, “Öncelikle koronavirüsün ülkemize yayıldığından beri hepimiz tedirginiz. Bununla alakalı Pazar pazarımız Pazar ve pazartesi günü Akhisarlı halkımıza hizmet verecektir. Çarşamba pazarımız Çarşamba ve Perşembe günü 2 gün olarak halkımıza hizmet vereceğiz. Cuma pazarımız da sadece yoğunluk olmadığından dolayı Cuma günü Akhisarlı halka hizmetimizi vereceğiz. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız Pazar yerlerine gelirken maskelerini muhakkak takmalarını talep etmekteyiz. Pazar yerlerimizde koronavirüs bitene kadar bu geçici sürede haftanın 5 günü hizmet vereceğiz” dedi.

Akhisar Belediye Zabıta Müdürü Mustafa Yıldırım, “Pazar yerlerine girişimizde koronavirüs sebebiyle 5 bin tane maske dağıttık. Pazarcılar odamız da 2 bin 500 tane eldiven dağıttı. Dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Halkımızın sağlığını korumak ve onlara güvenli bir alışveriş ortamı sağlayabilmek için çalışmalarımız devam edecek. Bu tarz önlemlerle mücadele için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm ekibimiz ve arkadaşlarımızla özverili bir şekilde çalışıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızdan da duyarlılık bekliyoruz” dedi.

GHA/ Süleyman Kollu

657 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle