Hoşgeldiniz  

Bir Dokunuş Trafiği Rahatlattı

admin | 01 Ağustos 2019 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar’ın araç trafik akışının en yoğun olduğu caddelerinden biri olan Haşim Haşimoğlu caddesi 144 sokak üzerinde uzun zamandan beri yaşanan trafik sorunu büyükşehir belediyesinin  küçük bir dokunuşu ile çözüldü.

Cadde üzerinde park yasağı olmasına rağmen park edilen araçlar yüzünden zaman zaman itfaiye, ambulans gibi geçiş üstünlüğü olan araçların bile trafikte takıldığı merkez çarşıda, 144 sokak üzerinde artık kimse aracını park edemiyor.  Büyükşehir belediyesi Akhisar koordinatörlüğü tarafından  yol üzerine , tek sıra araç geçişine imkan verecek şekilde konulan büyük çiçek-ağaç saksıları vatandaşlara ‘işte budur’ dedirtti. Yaklaşık yirmi adet saksı konulması ile adeta akıcı bir trafik koridoru elde edildi.

Şehrin yaya ve araç yoğunluğunun en çok olduğu bu bölgedeki uygulama beğeni alırken büyük saksıların içinin boş olması ileride bunların çöple dolacağı endişesini oluşturdu. Bu saksıların, Akhisar’ın sembolü olan zeytin fidanı ile değerlendirilmesi, peyzaj, tanıtım ve mâna açısından doğru olacağı görüşü hakim.

GHA/ Süleyman Kollu

1071 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Bir Dokunuş Trafiği Rahatlattı için 1 yorum

  1. Tahsin ARSLAN dedi ki:

    Bodur ağaçlar ile peyzajı yapılacak inşalalh. Yayınınız için teşekkür ederiz.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle