Hoşgeldiniz  

Bitlisliler Gecesi’nde eski başkan Osman Barlık anıldı..

admin | 02 Eylül 2019 | Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi tarafından organize edilen Kültür ve Spor Şenliği kapsamında Akhisar Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Bitlisliler Gecesi’nde dün akşam Gölet alanında saat 21.00’de başladı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun da katıldığı gece çok yakın zamanda hayatını kaybeden Akhisar Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Barlık adına düzenlendi. Gecede dua ve ilahi söyleşi ve semazen gösterileri yer aldı. Sırasıyla sahneye Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında dünya ikincisi olan Beykoz Riva Camisi imamı Mehmet Bilir ve İlahi ve Ezgi Sanatçısı Sedat Uçan sahne aldı.

Geceye katılan seslenen Başkan Besim Dutlulu, “Belediyemiz tarafından organize edilen şenlikler kapsamında, Gölet’te hayata geçen hemşehri derneklerinin buluşmasında ilk sahne Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin oldu. Fakat ilk etkinlik, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Akhisar’ın sevilen isimlerinden, bizim de aile dostumuz olan değerli insan Osman Barlık için anma töreni olarak gerçekleşti. Bu vesileyle Osman Barlık’ı bir kez daha anıyor, katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GHA

 

208 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle