Hoşgeldiniz  

“BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİLERİNİN YANINDAYIZ!”

admin | 10 Şubat 2021 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Emekli-Sen Akhisar İlçe Temsilciliği, Demokrasi Bileşenlerinin de katılımıyla son dönemde Boğaziçi Üniversitesi´nde gerçekleşen olayları konu alan basın açıklaması gerçekleştirdi.

Emekli-Sen Genel Merkezi´nin öncülüğünde tüm ilçe temsilciliklerinin düzenlediği basın açıklaması ilçemizde 10 Şubat saat 13.00´te Emekli-Sen Akhisar İlçe Temsilciliği Binasında yapıldı. Katılımcılar ve Emekli-Sen temsilciliği adına basın açıklamasını Emekli-Sen Akhisar İlçe Temsilciliği Başkanı Aziz Balcı gerçekleştirdi. Balcı tarafından okunan basın açıklamasında “Basına ve Kamuoyuna;
Boğaziçi Öğrencilerinin Yanındayız!
Yıllarca alın teri döktük; yıllarca yaşayabilmek ve çocuklarımızı okutabilmek için ürettik. Üretmek ve geleceği kurmak sırası onlarda şimdi. Bugün, İstanbul´da, Ankara´da, Eskişehir´de… Yazan ve üreten elleri kelepçelenen öğrenciler bizim çocuklarımızdır.  Çocuklarımızın geleceğe umutla bakan gözlerini yere indirmek isteyenlere izin vermeyeceğiz! Çocuklarımızın geleceğine kelepçe vurmak isteyenlere izin vermeyeceğiz!

Onlar çocuklarımıza aşağı bak diye haykırsınlar; biz, bu ülkenin emeklileri, aklımızla ve kalbimizle çocuklarımıza, başı öne eğilmeyen çocuklarımıza sesleniyoruz:

Çocuklarımız!

Bugün ülkemizde bilimsel üretimin ve özgür düşüncenin en köklü kurumlarından olan Boğaziçi Üniversitesi´nde polis şiddetine maruz bırakılıyorsunuz. Atanmış rektörlüğün özerk kurumlar olması gereken üniversitelerin mantığına daha başından aykırı olduğunu,  sizlerin büyük emekler sonucu girdiğiniz üniversitelerde emek hırsızlığı ile; iktidar ilişkileri ile akademisyen, dekan, rektör unvanlarını almalarını kabul etmediğinizi dile getiriyorsunuz. Renklerinizle bir arada yaşamak, rengârenk bir dünyayı hep birlikte inşa etmek istediğinizi bizler biliyoruz. Sizler de o dünyayı inşa edecek zihinlere ve yüreklere sahip olduğunuza inandığımızı bilin!” ifadeleri yer aldı.

Basın toplantısına katılım gösteren kurumlar arasında;

1-Disk Emekli-sen
2-Eğitim-sen
3-Sağlık Emekçileri Sendikası
4-Eğitim-İş Sendikası
5-Tabipler Odası
6-Atatürkçü Düşünce Derneği
7-Cemevi
8- 8 Mart Kadın Dayanışma Derneği
9-Akhisar Kadın Derneği
10-Mimarlar ve mühendisler Odası
11-Çağdaş yaşamı destekleme Derneği
12-Akhisar Kültür ve Sanat Derneği
13-Halk Evi
14-CHP
15-HDP
16-Sol Parti
17-EMEP
18-Sol Gençlik
19-Akhisar Çevre  Derneği´nden temsilciler yer aldı.

GHA-Süleyman Kollu

105 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle