Hoşgeldiniz  

Büyükşehir Belediyesi Akhisar merkez ve kırsal mahallerinde yol hizmetlerine devam ediyor.

admin | 17 Mayıs 2020 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Manisa Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkma yasakları süresince şehir merkez mahalleleri ve kırsal mahallelerde yol  bakım ve asfalt yama işlemlerine devam ediyor.

Bir taraftan sokağa çıkma kısıtlamaları yaşanırken diğer taraftan belediye hizmetleri de devam ediyor. Merkez ve  kırsal mahallelere hizmet götüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, asfalt yol tamir ve bakımlarının yanında kırsal mahalle yollarının yanındaki şarampollerde oluşan otlanma ve tıkanmaları önlemek için iş makineleri ile şarampol bakımlarını yapıyor.

Kırsal mahallelerde özellikle ani yaz yağmurları sonucu oluşan kısmi sel akıntılarının ulaşımın sağlandığı kırsal mahalle yollarına zarar vermemesi ve şarampollerde kuruyan otlar sebebiyle çıkma yangınların önüne geçmek için yapılan bakım çalışmalarında asfalt zeminde oluşan bozulmalar da yama yapılarak düzeltildi. Kırsal mahallelerden Hasköy, Muştular, Musaca,  İsaca, Söğütlü, Sindelli,  Süleymanköy,  Sırtköy mahallerinde asfalt yama, şarampol ve yol bakım çalışmaları yapılarak iyileştirmeler sağlanırken Akhisar ilçesi merkezi cumhuriyet ve Atatürk mahallerinde yol bakım ve yama çalışmaları yapıldı.

GHA/ Süleyman Kollu

521 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle