Hoşgeldiniz  

Cem Kavçak İstifa Etti.

admin | 09 Aralık 2020 | Dünya, Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Geçtiğimiz yıl Akhisarspor sevdasını dile getirerek Akhisarspor’da teknik direktörlük görevine gelen Cem Kavçak 9 Aralık Çarşamba günü Yılmaz Atabarut Spor Tesisi´nde saat 12.00´de yaptığı basın açıklaması ile istifasını kamuoyuna duyurdu. Teknik Direktör, ile yönetimin karşılıklı olarak sözleşmeyi feshettikleri belirtildi.

Hakkında yapılan eleştiriler neticesinde, kulüp ile anlaşmasının karşılıklı sonlandırıldığına da değinen Kavçak konuşmasında “Hepiniz hoş geldiniz. Sezon başından beri planladığımız, her hafta başı gerçekleştirilecek basın toplantısını gündemin yoğunluğundan dolayı yapamadık. Öncelikle sezon başından başlamak istiyorum. Sezonun başında bana teklif geldiğinde maddi ve manevi herhangi bir beklenti içerisine girmeden bu görevi kabul ettim. Bu görevi kabul etmemdeki en büyük neden Akhisarspor´a bağlılığım ve hayatımın en büyük değerlerinden Akhisarspor sevgisi, sevdası oldu. Göreve ilk başladığımızda geçen sezonki mevcut oyuncular, gençlerimiz ve kiralık futbolcularımızla iyi bir takım oluşturmaya çalıştık. Güzel bir yolda ilerliyorduk. İyi işler yaptığımıza inanıyorum. Takımımız her hafta üzerine koyarak ilerliyordu. Tabi bunun öncesinde hazırlık maçları yapamamıştık, kampa geçirmemiştik. Bunun neticesinde sezona başladığımız Tuzlaspor maçı beraberlikle sonuçlandı. Akabinde her hafta takımımızın oynadığı oyun, futbol bize hep ilerisi için umut verdi. Gelinen son noktada son haftalarda alınan kötü sonuçlar ve konsantre eksikliği bizleri bu kararı almaya itti. Bugün itibari ile Akhisarspor Teknik Direktörlük görevimden ayrılmış bulunmaktayım.

HER KESİMDEN BİR DESTEK GÖRMEYİ BEKLERDİK

Bizlere destek olanlara, tesislerimizi ziyaret eden etmeyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Beklerdik ki her kesimden bir destek görelim. Daha önceki hocalarımıza yapıldığı gibi çiçeklerle baklavalarla ziyaret edilmeyi bizde beklerdik, yapılmamasından dolayı biraz kırgın olduğumuzu ifade etmek isterim. Sonuçta baki olan Akhisarspor, kulübümüz. Bundan sonraki süreçte bütün egoların, bütün kırgınlıkların bırakılıp Akhisarspor´u nasıl yaşatırız, nasıl daha iyi yerlere getiririz mantalitesiyle hareket edilmeli. Bu bağlamda kulübümüz biran önce hak ettiği yerlere gelsin istiyorum. Bundan sonraki süreçte Akhisarspor´a çıkacağı karşılaşmalarda başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

İSTİFASI ÜZERİNE

Basın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cem Kavçak, kendi inisiyatifiyle kulüpten ayrıldığı tekrar belirtti. Konu üzerine konuşan Kavçak “Önceki haftalarda da böyle söylentiler çıktı, açıklamamda da bu vardı. Eğer buraya faydalı olamayacağımı hissettiğim anda takımın başında durmam demiştim. 3 haftadır aldığımız kötü sonuçlar ve takımımızın önceki haftalardaki pozitif futbolundan uzaklaşması bizi bu kararı almaya itti. Kendi kararımızdır, ben ve ekip arkadaşlarım görevimizden istifa ediyoruz.

BURASI BENİM İÇİN ÇOK FARKLI BİR YER

Burası benim için çok farklı bir yer. Bazı değerler vardır, bunlar ne parayla ne de pulla ölçülebilir. Bu bağlamda sadece geriye dönük maaş alacaklarımız var, yönetim bu konuda ödeme yapacaklarını belirtti. Böylelikle karşılıklı anlaşarak ayrıldık.

ELEŞTİRİYE TABİKİ AÇIĞIM AMA

Ben bu şehirde yaşıyorum. Ben bu şehrin çarşısına çıkıyorum, pazarından alışveriş ediyorum. Bu işin doğasında eleştiri var ama sosyal medya platformlarında konuşulanlar ile karşıma geldiklerinde konuşulanlar çok farklı. Onlardan tekrar karşılaştığımızda aynı tutumu sergileyip hakkımdaki düşüncelerini yüzüme söylemelerini istiyorum. Eleştiriye tabiki açığım ama hakaret ve çirkin ithamlara sonuna değin karşıyım. Bundan sonraki süreçte bu gibi konularda hukuki yollara başvuracağımı da söylemek isterim.” dedi.

EVREN ÖZBEY´DEN KONU ÜZERİNE AÇIKLAMA

TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor CEO´su Evren Özbey Teknik Direktör Cem Kavçak´ın istifası üzerine açıklamada bulundu. Özbey konu üzerine Cem Kavçak´a takıma kattıkları için teşekkürlerini sunarken bundan sonraki süreçte iyi işlere imza atacağından emin olduklarını ve bu durumun herkese hayır getirmesini temenni etti.

AGB/ Rüstem Savaş

148 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle