Hoşgeldiniz  

CHP “DUTLULU” DEDİ

admin | 02 Aralık 2018 | Dünya, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


31 Mart yerel seçimlerinde CHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu oldu. Gün boyunca devam eden ve saat 18.00 itibariyle son bulan eğilim yoklamasında CHP’li üyeler Besim Dutlulu’yu belediye başkan adayı olarak görmek istediklerini sandığa yansıttı.
Seçimin sona ermesiyle açıklama yapan CHP Parti Meclis Üyesi Haydar Akar, demokratik bir ortamda ve son derece centilmence yarışan tüm aday adaylarını tebrik etti. Akar konuşmasında “Bu seçimde bu gün burada kaybeden yok. Eğer bu gün burada kaybeden varsa, biz bu seçimi kaybederiz. Resmi olarak adayımızın ilanı 6 Aralıktaki parti meclisnden sonra yapılması gerekiyor. Ancak ben burada böyle yapmıyorum ve açıklıyorum. Cumhuriyet Halk Partisinin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu’dur”dedi.
Sıra ile söz alan aday adaylarının ortak vurgusu, ‘birlik ve beraberlik içinde seçim çalışmalarını yürüterek 31 Martta Akhisar Belediye Başkanlığını kazanacağız’ oldu.
CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu, aday adaylık çalışmaları sırasında centilmence mücadele eden tüm aday adaylarına teşekkür ettiği konuşmasında, kendisinin aday olduğu 2014 seçimlerinde, adaylık sürecinde bazı hataların yapıldığı için seçimi kaybettiklerini söyledi. Bakırlıoğlu; “Biz hata yaptık seçimi kaybettik. Ancak bunlardan ders çıkarttık. Şimdi aynı hataları yapmadan bu seçimi kazanıp 31 martta Akhisar belediyesine bayrağımızı dikeceğiz. Benim ve burada bulunan CHP’lilerin hepimizin Akhisar halkına bir borcu var. Biz 2014 te seçimi kaybederek enerjisi bitmiş , tükenmiş bir belediye anlayışına Akhisar Halkını teslim ettik. Şimdi bu borcumuzu 31 Mart günü seçimi kazanarak ödeyeceğiz” dedi.
Son olarak söz alan Besim Dutlulu, kendisine oy veren vermeyen tüm CHP’li üyelere ve aday adaylık sürecinde hiçbir sıkıntı yaşamadan çalıştığı aday adaylarına teşekkür etti. Dutlulu, birlik ve beraberlik içinde çalışarak kazanılacak bir seçimimiz var” diyerek sözlerini tamamladı.
CHP’li 3150 üyeden 2085 üyenin oy kullandığı seçim sonucuna göre aday adaylarına sandıktan çıkan oyların dağılımı şu şekilde oldu;
Aynur Üngün :3
Engin Erdem :95
Bülent Sağlam :105
Alkan Tavlı :271
Adnan Selvi :404
Besim Dutlulu :1192

556 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP “DUTLULU” DEDİ için 1 yorum

  1. İsim * dedi ki:

    Hayoırlı olsun

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle