Hoşgeldiniz  

“CUMARTESİ SAAT 09.00’DA TÜM HALKIMIZI BEKLİYORUZ”

admin | 18 Ağustos 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bu yıl 562.’si gerçekleşecek olan Çağlak Yağlı Güreşleri’nin tanıtımı hakkında konuşan Dutlulu program hakkında önemli demeçler verdi.  Başkan Dutlulu “Değerli Akhisar halkı ve basınımız hepiniz hoş geldiniz. Bugün 562.’sini yapacağımız Çağlak Yağlı Güreşleri’nin tanıtımı için sizlerle bir aradayız. Biliyorsunuz Akhisar yağlı güreş konusunda ülkemizde sayılı yerlerden birisi. Sadece 562.’si yapılacak olan yağlı güreşlerimizle değil aynı zamanda yetiştirdiği 2 büyük güreşçi  – Rıfat Güreşen ve Mustafa Yıldız-. Akhisar halkı güreşleri çok seviyor. Son yıllarda bu konuda biraz geride kalsak da inşallah bundan sonra çok daha güzel günler olacak. Mesela Rıfat Güreşen’le ilgili bir özel bilgi vermek gerekirse, Mustafa Kemal Atatürk’ün de olduğu bir Kırkpınar’da başpehlivan olmuştur. Arap Mustafa keza defalarca başpehlivan oldu.  Öncelikle birkaç bilgi vermek istiyorum. İlk geldiğimizde bu etkinliği Akhisar Çağlak Meydanı’nda düzenlemiştik. Geçen sene pandemi nedeniyle maalesef yapamadık. Bu sene de içimizi yakan orman yangınları nedeniyle Çağlak Meydanında bu etkinliği maalesef yapamıyoruz. Ormanlara giriş çıkışlar biliyorsunuz ki sıkıntılı. En uygun yeri Kayalıoğlu futbol sahası olarak belirledik. Cumartesi saat 09.00’dan itibaren güreşlerimiz Kayalıoğlu futbol sahasında başlayacak. Tüm halkımızı bekliyoruz. Çok değerli isimler bizimle birlikte olacaklar. Akhisar’dan da 2 çok değerli başpehlivanımız var; Süleyman Başar ve Feyzullah Aktürk.  Ben başta bu iki güreşçimiz olmak üzere hepsine başarılar diliyorum.  Ben tekrardan Serdar Sunma’ya çok teşekkür ediyorum ve sözü ona bırakıyorum.”
Serdar Sunma sözü alarak “Öncelikle başkanım size çok teşekkür ederim. Bu işe sizler de gönül vermeseydiniz gerçekleşmesi mümkün değildi. Biz şu anda 52’nin üzerinde başpehlivanla görüştük. Hepsi gelecek. Her biri çok değerli güreşçi yıldızlarımız. Tüm halkımızı güreşimize bekliyoruz.” dedi.
BAŞKAN DUTLULU’DAN AŞI ÇAĞRISI
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, halkı aşı olmaya davet etti. Ülkemizdeki aşı kaynaklarının yeterliliğini ve mevcudiyetinin değerlendirilmesi gerektiğine değinen  Dutlulu ”Şu anda ülkemizde aşı kaynakları mevcut. Halkımızdan isteğim bu aşıları değerlendirmeleri. Biz daha çok proje yapmak istiyoruz ama pandemiyi yenemiyoruz. Pandemiyi yenmenin tek yolu aşılanmak. Geçen hafta sadece bir günde 4500 kişiye aşı yapıldı Akhisar’da. Bizim halkımız duyarlı. Aşı olmayanlara da aşı olmayı tavsiye ediyorum.” dedi.

Haber Merkezi

 

72 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle