Hoşgeldiniz  

Cumhuriyet Bayramı 96.yılı çelenk sunma programı ile başladı

admin | 29 Ekim 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

29 Ekim Cumhuriyet Bayraımı’nın 96. kutlama yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Milli Egemenlik Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça, Siyasi Parti İlçe Teşkilatları, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğretmenler, birçok vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Sunuculuk görevini Fen Lisesi Müdür Yardımcılarından Talip Bayar’ın yaptığı programda, sırasıyla Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konuldu.

Çelenk koyma programı, saygı duruşu ve Akhisar Belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Tören sona erdikten son Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Av. Günhan Bakırlıoğlu, CHP İlçe Başkanı İsmail Fikirli, Eğitim İş Sendikası Akhisar Temsilciliği ve yönetim kurulu ve üyeleri ile birlikte Atatürk anıtına çelenk koydu.

Öte yandan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve CHP İlçe Başkanı İsmail Fikirli ile yönetim kurulu üyelerinin de katılımı ile CHP İlçe Başkanlığı binasından Milli Egemenlik Meydanı Atatürk Anıtı’na yürüdü. Törenle ilgili kısa bir açıklama yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Cumhuriyetimizin 96. yılı dolayısıyla, Milli Egemenlik Meydanı’na yürüyerek çelenklerimizi sunduk. Bu vesileyle Cumhuriyeti bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunuyor, onları saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet” ifadelerini kullandı.

GHA

328 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle