Hoşgeldiniz  

CUMHURİYET’İMİZİN 96. YILINI COŞKUYLA KUTLADIK

admin | 29 Ekim 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Cumhuriyetimizin 99.yıl kutlama törenleri Akhisar Belediye Şehir Stadyumu’nda yapılan programla coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet’imizin 96. yıl kutlama sabah saat 09.30′ da Kaymakamlık makamında, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça ile AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ve CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu tarafından Cumhuriyetimizin 96. yıl kutlama tebriklerini kabul etti.

Akhisar Belediye Şehir Stadyumu’nda saat 10.00’da başlayan Cumhuriyet’ in 96. yıl kutlama programı Kaymakam Sabit Kaya, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, halkın ve okulların Cumhuriyet Bayramını kutlamaları ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya yaptı.

Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi’nden Alime Nur Çin Atatürk ve Cumhuriyet, Aleyna Akbaş Cumhuriyet, Gazi Ortaokulundan Dilek Karaçe Vatanın Sevdası Cumhuriyet  adlı şiirini okudu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen spor, kompozisyon, şiir, resim, yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Akhisar Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterilerinden sonra geçiş töreni ile program sona erdi. Törenin sona ermesinden sonra protokol, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında görevli öğretmenleri tebrik ettiler.

GHA

376 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle