Hoşgeldiniz  

DEĞERLİ ZAMANLAR TANITILDI

admin | 11 Eylül 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Değerli Zamanlar Eğitim Programı Akhisar Resmi Tanıtım Etkinliği Gerçekleşti

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Manisa’nın Akhisar ilçesinde gençlerin zamanlarını daha etkin ve verimli bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla uygulamaya geçen ‘Değerli Zamanlar’ eğitim programı resmi tanıtım etkinliği gerçekleşti. Resmi tanıtım etkinliğine katılım sağlayan Akhisar Kaymakamı sayın Sabit KAYA , Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin OKTAY Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Ali Galip KOCAMAN ,Akhisar İlçe Tarım Müdürü Ahmet KILINÇ, Akhisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut YAĞMURLU tüm branşlara katılım sağlayan gençlere Değerli Zamanlar eğitim Programı hediyeleri takdim etti.
Spordan sanata, eğitimden madde bağımlılığı ile mücadeleye kadar birçok önemli alanda projeleri hayata geçiren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Akhisar’da yeni bir eğitim programı uygulamaya başladı.
Gençlerin zamanlarını etkin ve verimli bir şekilde geçirmesi amacıyla Kaymakamlıklar, Belediyeler ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin de katkılarıyla ‘Değerli Zamanlar’ eğitim programı başladı.
Akhisar gençlerinin zamanlarını verimli bir şekilde geçirmesi için başlayan eğitim programı kapsamında gençlere sportif ve sanatsal eğitimler veriyor.
Eğitim Programı kapsamında, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere yönelik atıcılık, atletizm, badminton, basketbol, bocce, cimnastik, eskrim, futbol, geleneksel okçuluk, judo, masa tenisi, okçuluk, satranç, taekwondo, tenis, voleybol, yüzme gibi spor dalları ile tiyatro, resim, bağlama , gitar, keman, piyano, ses eğitimi, halk oyunları gibi sanat dallarında teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.
Sportif ve Sanatsal eğitimlerle öğrencilerin hem zamanlarını iyi değerlendirmeleri ve yeteneklerinin farkına varabilmeleri hedefleniyor.
Her Gencin aynı anda bir spor ve bir sanat branşında seçim yapabileceği değerli zamanlar eğitim Programında  başvurular Akhisar Gençlik Merkezine yapılacaktır.
Eğitimlerin tamamı ücretsizdir. Akhisar Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Hüseyin OKTAY ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘DEĞERLİ ZAMANLAR’ eğitim programı ile Akhisar gençlerinin zamanlarını daha etkin ve verimli bir şekilde değerlendireceğine inanıyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı Akhisar Gençlik Merkezinin bu kıymetli Eğitim Programının bir parçası olasından mutluluk duyduğunu Resmi Tanıtım Etkinliğine Teşrif eden Akhisar Kaymakamı Sayın Sabit KAYA , Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Ali Galip KOCAMAN ,Akhisar İlçe Tarım Müdürü Ahmet KILINÇ, Akhisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut YAĞMURLU tüm branşlara katılım sağlayan gençlere ve Çok Kıymetli Ailelerine teşekkür ediyorum Gençlerin ikinci evi olan Akhisar Gençlik merkezine her zaman bekliyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

59 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle