Hoşgeldiniz  

DOĞAN “NOTER KANALIYLA İHTARNAME GÖNDERDİK”

admin | 24 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisarspor´un eski Başkanlarından Halil İbrahim Doğan, kulübün “Seçimli Olağanüstü Kongre”ye gitmesi adına topladığı 39 imzalı dilekçeyi Akhisar 1. Noterliği kanalıyla ihtarname ile kulübe gönderdi.

Geçtiğimiz gün “Seçimli Olağanüstü Kongre”nin yapılması adına dernek üyelerinden toplanan 39 imza ve dilekçeyle Yılmaz atabarut Spor Tesisi´ne giden Akhisarspor eski Başkanı Halil İbrahim Doğan, taraftarlar dernek başkanları, Akhisarspor taraftar grubu ve dernek üyelerinin ikinci hamlesi Akhisar 1. Noterliği kanalıyla kulübe ihtarname göndermek oldu. Akabinde basın mensupları ile bir araya gelen Doğan ve Avukatı Sezer Baylan ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.
Konu üzerine Yılmaz Atabarut Spor Tesisi´ni ziyaret etmek istemeleri ve kapıların kapanması ardından yaşadığı kırgınlığı anlatarak başlayan Doğan ve Baylan basın mensuplarına yaptıkları açıklamada “KULÜBÜMÜZÜN ‘SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KONGRESİNİN´ YAPILMASI İÇİN DERNEK ÜYELERİ ADINA RESMÎ BAŞVURUMUZU AKHİSAR 1. NOTERLİĞİ KANALIYLA DÜN İTİBARİYLE YAPTIK.

Öncelikle önceki gün kulübümüzün ve oyuncularımızın içerisinde bulunduğu huzursuzluklara son vermek adına dernek üyelerinden toplamış olduğumuz imzalar doğrultusunda taraftar dernek başkanları, taraftarlarımız, dernek üyelerimiz ve kulübümüze gönül vermiş Akhisarlılarla kulüp tesislerine giderek iyi niyetli ve dostane bir şekilde herhangi bir resmî yola başvurmadan kulübümüzün ‘seçimli olağanüstü genel kongresinin´ yapılmasına dair talep dilekçemizi kulüp yetkililerine vermek istedik.

Menajer Özbey kardeşlerin kulüp yetkililerine İstanbul´dan vermiş oldukları talimat sonrası içeriye dahi alınmamamız ve sonrasında karşılaşmış olduğumuz akıl almaz tavır neticesinde tesislerin asıl sahibi taraftarlar ve dernek üyeleri ile önceki dönem başkanlarımızdan ve kulübümüzü ilk defa amatörden profesyonel lige çıkarmış, kulübümüz üzerinde maddi ve manevi sayısız emekleri olan Halil İ̇brahim Doğan başkanımıza yapılan bu çirkin muameleyi en hafif tabir ile tekrardan kınıyoruz.

Önceki gün bu şekilde çirkin ve saygısız bir muamele ile karşılaşınca dün taraftarlarımız ve dernek üyelerimizin yoğun desteği ve çalışmaları sonrası 1 ayda dahi zor toplanabilecek imzaları 3 saat içerisinde üyelerimizden toplamış bulunmaktayız. Bu defa toplamış olduğumuz imzalar ile Yönetim Kurulu tarafından Mart ayı başında olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınması için resmî yoldan Akhisar 1. Noterliği kanalıyla ihtarname ile gerekli olan sayıdan çok daha fazla imza ile başvurumuzu yapmış bulunmaktayız.

AKHİSARSPOR YÖNETİM KURULU PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR ‘SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ KONGRE´ KARARI ALMAZ İSE SALI GÜNÜ İTİBARİYLE DERNEK ÜYELERİ OLARAK AKHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ´NDEN KULÜBÜ SEÇİME GÖTÜRMESİ TALEBİNDE BULUNULACAK.

Pazartesi günü itibari ile Akhisarspor Yönetim Kurulu TMK75. Madde gereğince ‘seçimli olağanüstü genel kongre´ kararı almak zorundadır. Yönetim Kurulu´nun bu hususta herhangi bir tercih hakkı bulunmamaktadır. Dernekler masasında kayıtlı 143 dernek üyesinin 1/5 çoğunluğundan çok daha fazla imza ile başvuru yapıldığı için kongre yapılması yönünde karar alınması zorunludur. En geç Pazartesi günü itibariyle bu şekilde bir karar alınmaması durumunda imza toplayan dernek üyeleri adına kulübümüzün kongreye götürülmesi için Akhisar Sulh Hukuk Mahkemesi´ne başvuru yapma hakkımız bulunmaktadır. Eğer ki mevcut yönetim tarafından karar alınmayarak bu şekilde kulübümüzün itibarının zedelenmesi istenmiyorsa Pazartesi gününü dahi beklemeden hemen Yönetim Kurulu´nun kendisinin ‘seçimli olağanüstü genel kongre´ kararı alması elzemdir. Aksi takdirde buradaki sorumluluk menajer Özbey kardeşlerin olduğu kadar Yönetim Kurulu´nda bulunan Akhisarlı yöneticilerimizin de sorumluluğu olacaktır. Kongrenin yapılması için Mahkeme´ye gidilerek kulüp tarihinde bir ilkin yaşanması istenmiyorsa, kulüp menfaatleri gereği kongre kararı alınması kulübümüzün de önünü açacaktır.

AKHİSARSPOR´UMUZUN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ İÇLER ACISI BU DURUMU ANCAK GÜCÜNÜ ÜYELERİNDEN, TARAFTARINDAN VE HALKTAN ALAN YENİ BİR YÖNETİMİN SEÇİLECEĞİ KONGRE TEMİZLEYECEKTİR.

Kulübümüzün menfaatlerinin korunması adına taraftarlarımız, dernek başkanlarımız, dernek üyelerimiz, Akhisar´ımızın önde gelen iş insanları ve Akhisarspor´umuzun menajerler elinde kullanılmasına ve yok olmasına dur demek isteyen herkesin de desteği ile bu mücadelemizde artık genel kurul yolunda ilk ve en somut adımı bu şekilde noter kanalıyla yapmış olduğumuz başvuru ile atmış bulunmaktayız.

Unutmayalım ki şuanda bu talebimizi iletmemiş olsa idik, gelecekte talepte bulunacağımız bir takımımız dahi kalmayacaktır. Kulübümüz menajerlerin elinde her geçen dakika eriyip gitmektedir.

KONGRE KARARININ ALINMASI İLE GİRİLECEK OLAN YENİ SÜREÇTE AKHİSARSPOR´UMUZUN MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDA AKHİSARSPOR´UMUZA EMEK VERMİŞ HERKESE VEFALI OLAN, YENİLİĞE AÇIK, ŞEFFAF VE BÜTÜNLEŞTİRİCİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI DOĞRULTUSUNDA ‘YENİ BİR RUH VE YENİ BİR ENERJİ´ İLE TAKIMIMIZ DÜZLÜĞE ÇIKARILACAKTIR.

Tüm Akhisar halkını, esnafını, iş insanlarını, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerini, kulübümüze emek vermiş emektarlarımızı ve taraftarlarımızı da kucaklayacak şekilde herkesin ‘Önce şahsım değil, önce şehrim ve takımım´ anlayışı ile kurulacak kapsamlı yeni bir yönetimin takımımıza katacağı ‘yeni bir ruh ve yeni bir enerji´ ile hep birlikte eski günlerdeki gibi taraftarımız, yönetimimiz ve Akhisarspor´umuza gönül vermiş Akhisar halkımız hep birlikte el ele verip ortak akıl ile takımımız düzlüğe çıkarılacaktır.

YENİ YÖNETİM ANLAYIŞI İLE OYUNCULARIMIZ VE İDARİ PERSONELİMİZ ÜZERİNDEKİ PSİKOLOJİK, MADDİ VE SÖZLEŞMESEL BASKILAR SON BULACAK VE KULÜP İÇERİSİNDEKİ SIKINTILARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ELBİRLİĞİ İLE AKHİSARSPOR´A GÖNÜL VERMİŞ HERKESLE BİRLİKTE ‘ORTAK AKIL´ YÜRÜTÜLEREK ACİL EYLEM PLANI YAPILARAK 6 AYDIR KÖKLEŞMİŞ İÇ SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNACAKTIR.

Oyuncularımızın ve idari personelimizin içi rahat etsin. Şuan içerisinde bulundukları olumsuzluklardan ve huzursuzluklardan en kısa zamanda yeni yönetim anlayışı ile kurtulacaklar ve takımımız tekrar Akhisar halkının ve taraftarlarının takımı olacak olup, tesislerimizin kapıları Akhisarspor´umuza gönül vermiş herkese açılacaktır.

Oyuncularımız İstanbulspor maçına çıkıp, hiç korkmadan ve hiçbir sıkıntıyı kafalarına takmadan aslanlar gibi oynasınlar. Akhisarspor 50 yıllık köklü bir geçmişi olan, Süper Lig´de oynadığı süreçte İstanbul takımlarına kök söktürmüş, her birini ayrı ayrı farklı skorlarla yenmiş, Fenerbahçe´yi Kadıköy´e otobüs ile göndermiş, UEFA Avrupa Ligi´nde oynamış, Ülkemizde çok nadir kulüplere nasip olan Süper Kupa ve Ziraat Türkiye Kupası´nı kazanarak bünyesinde barındırmakta ve daha nice birçok sayısız ve tarifi imkansız başarılara imza atmış bir kulüptür. Oyuncularımız geçmişin bu ağırlığını ve ciddiyetini hissederek oynadığı takdirde inanıyoruz ki İstanbulspor maçımızda Akigolara yani taraftarlarımıza yakışan bir oyun sergileyeceklerdir.

‘Seçimli olağanüstü genel kongre´ ile ilgili başlayan yeni sürecin Akhisarspor camiamıza hayırlı olmasını ve başta bugünkü İstanbulspor maçı olmak üzere geride kalan tüm maçlarımızda takımımızın düşme hattından sıyrılarak üst sıralara çıkması adına tüm oyuncularımızın terlerinin son damlasına kadar sahada mücadele edeceklerinden şüphemiz yoktur.” ifadelerini kullandı.

GHA-Süleyman Kollu

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle