Hoşgeldiniz  

Dostluğun Masterleri Diyarbakır’da Buluştu…

admin | 28 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Thyateıra Akhisar masterler futboıl takımı , Şener Özdil Masterler’in daveti üzerine Diyarbakır’da bir dostluk maçına çıktı. İki farklı coğrafyanın takımının dostluğu ve kardeşliği zirveye taşıdığı üç günlük tur yolculuğuna katılanların Diyarbakır tanımları yeniden şekillendi.

Şener Özdil Masterler başkanı Şener Özdil’in davetine, arasında beş basın mensubunun da bulunduğu 46 kişilik bir ekiple katılan thyateıra Akhisar masterler   Diyarbakır’ın gönlünü fethetti. Havaalanında karşılama ile başlayıp üç gün boyunca devam eden program boyunca insani ve kültürel her şeyi dostça ve kardeşçe sergileyen Diyarbakırlılara hayran kalan ekip hayranlıklarını dile getirdi. Son derece gelişen, kültürünü koruyarak, tarihine sahip çıkarak, modern bir görünüm kazanan Diyarbakır’ın en önemli özelliği ise,  saf duygularını ve insani meziyetlerini hiç kaybetmeyen, şehir büyüdükçe egoları küçülen kadirşinas Diyarbakır halkı.

Diyarbakır’ın tarihi ve turistik bölgelerinin gezilmesi ile başlayan program akşam yemeği ve eyvan gecesi programı ile devam etti. Birbirinden güzel Diyarbakır türküleri ile gönülleri şenlendiren eyvan ekibi, gecenin devamında Türkiye’nin her yöresine ait ezgi ve türküleri, halayları, horonları, zeybek ve kolbastıları ile kültür mozaiğini adeta gönüllere serpti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanına yapılan nezaket ziyaretinin ardından gerçekleşen dostluk maçı ise spor olsun diye yapılmayan dostluk ve kardeşliği pekiştiren bir şov olurken, gol atmanın değil, birlikte olmanın, dostça mücadele edebilmenin keyfi yaşandı.

Karşılaşma öncesi her iki master ekibi karşılıklı hediyeler verdi. Burada yapılan konuşmalarda her iki takımın başkanları bu dostluğun uzun yıllar sürmesi, bitmemesi dileğinde bulundular. Karşılaşmanın başlama vuruşunu basın mensupları yaparken karşılaşmanın kazananı dostluk oldu.

Birlikte yenilen akşam yemeği beraberinde doyumsuz sohbetleri getirdi. Pazar günü ise ayrılık vakti geldiğinde herkesin kalbinde yaşanan  bu güzel üç günün izi, dostların bıraktığı sıcak duygular vardı. Havaalanında uğurlama sırasında herkesin duygulandığı görülürken, en kısa zamanda tekrar bir araya gelmek dileği dile getirildi.

GHA/ Süleyman Kollu

1064 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle