Hoşgeldiniz  

Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm ve takımı Akhisar Belediye Spor’da

admin | 03 Ocak 2020 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Dünya Aerobik Jimnastik Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı ve takım arkadaşları Akhisar Belediye Spor Kulübü bünyesine katıldı. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Kulüp Başkanı Alper Ayan’ın katıldığı imza töreninde konuşan Ayşe Begüm, hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Jimnastik sporuna Akhisar’da başlayan ve uzun yıllar Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü bünyesinde müsabakalara katılan Ayşe Begüm Onbaşı ve takım arkadaşları Erkut Ergin, Emir Erışık ve Milli Takım Antrenörü Mehmet Ali Ekin, bundan sonraki müsabakalarına Akhisar Belediye Spor bünyesinde katılacak.

“BOMBA GİBİYİZ, HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU”

Memleketinin spor kulübüne katılmaktan büyük bir mutluluk yaşadığını dile getiren Ayşe Begüm, “Akhisar’da doğdum. Spor hayatıma Akhisar’da başladım. Daha sonra Manisa ile bir ilişki içerisinde spor hayatım devam etti. Tekrar Akhisar’a dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Önümüzdeki süreçte Akhisar ve ülkemiz için elimizden gelen en iyi mücadeleyi vereceğiz. Başarmak istiyoruz; bu yüzden oldukça disiplinli bir şekilde çalışıyoruz. Bomba gibiyiz. Hedefimiz dünya şampiyonluğu. Bu sefer tek kategori değil, 3 kategoride de elimizden gelenin en iyisini yapacak ve ülkemizi gururlandıracağız” dedi.

Milli sporculardan Erkut Ergün ise Akhisar’ın oldukça büyük bir kent olduğunu ve Akhisar kulübüne katılmaktan gurur duyduğunu dile getirdi. Ergün, “Akhisar’a ilk defa geliyorum ama insanları ve kulüp yönetimi oldukça iyi insanlar, kısa sürede kaynaştık. Kazanacağımız başarılarla herkesi mutlu etmek istiyoruz. Bu yüzden daha çok çalışacağız” diye konuştu.

“ŞAMPİYON ARTIK EVİNE DÖNDÜ”

17 yaşında aerobik jimnastik tek kadınlar dalında dünya şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı’yı yıllardır takip ettiğini ve başarılarıyla gururlandıklarını söyleyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Ayşe Begüm, Akhisar’ımızın ve Türkiye’mizin gururu olan bir sporcumuz. Onun tekrar yuvasına dönmesi ve Akhisar Belediye Spor sporcusu olması bizleri çok mutlu etti.  Bundan sonraki spor yaşamında da başarılarını sürdüreceğine yürekten inanıyoruz. Ayşe Begüm’ü yıllardır takip ediyor ve başarıları ile gururlanıyorduk.  Şampiyon artık evine döndü.  İnşallah bundan sonra da Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonluklarına birlikte sevineceğiz” şeklinde konuştu.

“KISA SÜREDE GÜZEL BAŞARILAR KAZANDIK”

Akhisar Belediye Spor Kulüp Başkanı Alper Ayan, “Akhisar Belediye Spor Kulübü olarak bomba gibi geliyoruz. Basketbol, Jimnastik, Taekwondo, Güreş, Biriç, Masa Tenisi gibi birçok branşta iddialıyız. Yeni kurulan bir kulüp olmamamıza rağmen kısa sürede güzel başarılar kazandık. Ekibimize katılarak, evine geri dönen Ayşe Begüm Onbaşı ve takım arkadaşları bizleri çok mutlu etti. Milli sporcularımızın bugüne kadar yaptıkları, gelecekte yapacaklarının teminatı zaten. Biz kendilerinden oldukça umutluyuz. Tekrardan hepsine hoş geldin diyorum” ifadelerini kullandı.

“MOTİVASYONUMUZ DAHA YÜKSEK”

Milli takım antrenörü Mehmet Ali Ekin, “3 sporcumuzu da bundan sonra artık Akhisar Belediye Spor çatısı altında çalıştıracağız. Ayşe Begüm artık evine daha yakın, motivasyonunun daha da yüksek olacağına inanıyorum. Biz de ona göre şampiyonlukları Akhisar adına getireceğiz. Herkese hayırlı olsun” dedi.

AYŞE BEGÜM ONBAŞI KİMDİR?

9 Aralık 2001 tarihinde Akhisar, Manisa’da doğan genç sporcu, 3 yaşında jimnastiğe başladı. 7 yaşına girdiğinde profesyonel sporcu oldu. 11 yaşında ise ilk defa milli olan Ayşe Begüm Onbaşı birçok farklı yaş kategorisinde 60’ı aşkın madalya kazandı.

Dünya çapındaki ilk başarısını 12-14 yaş kategorisinde dünya üçüncüsü olarak kazanan Ayşe Begüm Onbaşı, 2016 yılında 15 yaşındayken Güney Kore’de düzenlenen ’14. Dünya Aerobik Jimnastik Şampiyonası’nda 15-17 yaş kategorisinde altın madalya kazandı.

2019 yılında Portekiz’in Cantanhe şehrinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Kupası’nda ‘Büyükler Tek Kadın Kategorisi’nde ilk kez yarışan Ayşe Begüm Onbaşı burada da altın madalya kazanarak dünya şampiyonu oldu.

2020 yılında düzenlenecek Olimpiyatlar için şimdiden hazırlıklara başlayan ve iddiasını ortaya koyan genç sporcu, Portekiz’den Manisa’ya döndükten hemen sonra “Çıtayı daha yükseğe koydum. Durmak yok, çalışmaya devam. Olimpiyatı kazanana kadar.” hedefini dile getirdi.

GHA

295 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle