Hoşgeldiniz  

EĞİTİME DESTEK PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

admin | 10 Eylül 2020 | Eğitim, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Eğitime destek platformu  gazeteci Erol Mütercimler’in katıldığı bir televizyon programında içerisinde barındırdığı İslam düşmanlığını İmam Hatipler üzerinden dile getirmesini kınamak adına basın açıklaması yaptı. Akhisar Eğitime destek platformunun yaptığı basın açıklamasını İlim Yayma Cemiyeti başkanı Ekrem Kurt okudu. Basın açıklamasına Eğitim Bir-Sen’den Mahmut Binay, Ali Soylu, İHH’dan Süleyman Çakıl, Hilaliye Eğitim Vakfından Mehmet Külahçıoğlu, Ömer Allahverdi, İmam Hatipliler Derneğinden Ali Yılmaz, Mahmut Pehlivan ve Mehmet Gedik katıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Ekrem Kurt’un okuduğu basın açıklasında şöyle  dedi ” Kıymetli  basın mensupları ve değerli halkımız, bugün burada komplo teorisyeni sözde gazeteci Erol Mütercimler’in katıldığı bir televizyon programında içerisinde barındırdığı İslam düşmanlığını İmam Hatipler üzerinden dile getirmesini kınamak ve tek gayesi Vatan’a, Millete hizmet etmek olan devletimizin en güzide eğitim kurumları arasında yer alan İmam Hatiplere mezun ve mensuplarına yönelttiği haksız ithamları nedeniyle suç duyurusunda bulunmak üzere toplandık. 3 Mart 1924 yılında Türkiye Büyük Millet  Meclisi’nde kabul edilen Tevhid-i Tedrisat Kanunu’nun özgün tasarımlarıyla gelişerek uluslararası düzeyde kabul gören İmam Hatip okullarına ve mezunlarına kamuoyu önünde bir televizyon programında iftira ve hakaretlerde bulunan Erol Mütercimler’i şiddetle kınıyoruz. 28 şubat zihniyetindeki bu faşist düşüncelere hiçbir zaman müsaade etmeyeceğimizi ve tüm bu iftiralara hakaretlere karşı tepkisiz kalmayacağız.

İmam Hatip Mezunları ve mensupları yıllardır ülkemizin milli ve manevi anlamda kalkınması adına gerek kamu alanında gerek akademi de gerekse özel sektörde önemli vazifeler üstlenmiştir. Milli  Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul türleri içerisinde, bir devlet kurumu olarak faaliyetlerini yürüten İmam Hatip Okulları üzerinden halkımızın benimsediği dini değerler alenen aşağılama, kamu barışını bozmaya teşebbüs, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmesi nedeniyle söz konusu şahıs hakkında yasal işlemler ve hukuki süreç başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

GHA/SK

210 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle