Hoşgeldiniz  

EKREM KAYSERİLİ ; “19 MAYISTA SÜRPRİZLERİMİZ VAR”

admin | 17 Mayıs 2020 | Genel, Gündem, ÖZEL HABER, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

KAYSERİLİ ; “19 MAYISTA SÜRPRİZLERİMİZ VAR”

Akhisarda sokağa çıkma kısıtlamasının  6 . haftası ve Ramazan´ın son haftasında Akhisar Belediye başkan yardımcısı Ekrem Kayserili Altıeylül Gazetesine verdiği röportajında “bizler burada hizmet için varız” dedi.

Akhisar Belediye başkan yardımcısı Ekrem Kayserili Akhisar Altıeylül Gazetesi’ne verdiği röportajında Semih Gürmen’in sorularını cevapladı. Kayserili, “bizler burada hizmet için varız” diyerek yaptıkları çalışmalar ve Belediye hizmetlerindeki bazı uygulamalar hakkında bilgiler verdi.Akhisar Belediye Başkan yardımcısı Kayserili “Sokağa çıkma yasağının 6. Haftasındayız,  bildiğiniz gibi bizde 6 haftadır bir fiil görev alıyoruz, gerekli  müdahaleyi yapıyoruz her şeye. Dün itibariyle erzak dağıtım işini bitirdik. 650 tane eve gıda paketlerini ulaştırdık. Biliyorsunuz iki haftadan beride 65 yaş üstü vatandaşlarımız belirli saatler aralığında Pazar günleri dışarı çıkıyorlar. Biz dışarı çıkan ve Belediyeye gelen 65 yaş üstü vatandaşlarınızın maske isteklerine cevap veriyoruz.  Bu günde kalabalık var geçen hafta geldiklerinde bizden istekleri niye vezneleri açmıyorsunuz biz emlak vergilerimiz yatırmak istiyoruz dediler.

BİZDE BU HAFTA BÖYLE BİR UYGULAMA YAPTIK

Bizde bu hafta böyle bir uygulama yaptık, veznemizi açtık  dileyen 65 yaş üstü vatandaşımız gelip burada ödemedini yapabiliyor tabi kontrolü bir şekilde alıyoruz,  fiziki sağlık kurallarına uyarak ateşini ölçüyoruz, maskesiz zaten içeri almıyoruz vezneye de birer birer alıyoruz. 19 Mayıs ile ilgili o gün süprizlerimiz olacak Akhisar halkına geçen 23 nisanda biliyorsunuz bayağı güzel faaliyetler yapmıştık, şimdi ben süprizleri söylemeyeyim o süprizler bizde kalsın o gece herkes görecek. Ramazan bayramı ile alakalı biliyorsunuz muhtemelen dışarı çıkma yasağı olacak olması da gerekli  zaten bu konuda onunla ilgili herhangi bir şey planlamadık ama Ramazan bayramı ile ilgilide bazı düşüncelerimiz var” dedi.

COVİD-19 VİRÜSÜ AKHİSAR’DA EN ÜST SEVİYEYE ÇIKTI

Türkiye ve dünyayı  tehdit eden ve Akhisar’da da çok sayıda olduğu söylenen Covid-19 virüsü hakkında ise konuşan Kayserili “Covid-19 virüsü sadece Akhisar’da değil Manisa genelinde bu vaka artışı var, Manisa’da Akhisar maalesef hasta vaka sayısı olarak görülen ilçemiz. Bunu niye bağlıyorum ben Akhisar Organize sanayinde bulunan fabrikalarda çalışan arkadaşlarımız işlerine devam etmek zorunda olduklarından dolayı bu vaka artışı buna bağlı diye düşünüyorum ben. Maalesef fabrikaları kapatamıyoruz,  birkaç tane karantinaya giren fabrika oldu ama bunlar tekrardan açıldı ben isimlerini söylemeyeyim tekrar faaliyete başladılar.

İŞİ OLMAYAN DIŞARI ÇIKMASIN

Ama umuyorum ki şuan en üst seviyeye çıktık, yavaş yavaş bu vaka sayısının Akhisarda da düşeceğine inanıyorum. Vatandaşlarımıza tavsiyemiz  işi olmayan arkadaş ve vatandaşlarımız lütfen  evlerinde kalsınlar. Biz elimizden geldiği kadar onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz, vatandaşlarımızdan isteğimi bu “ diyerek sözlerini tamamladı.

GHA/ Rüstem Savaş

133 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle