Hoşgeldiniz  

Engin Akyüz İle Müzik Konuşuldu…

admin | 07 Ocak 2021 | Dünya, Eğitim, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Engin Akyüz İle konuşuYORUM’un bu haftaki çıkarımı;

“Akhisar Belediye Konservatuarı İstiyoruz”

Engin Akyüz ile konuşuyorum programında bu hafta Türk Sanat Müziği eşliğinde muhteşem bir resital yaşandı. Müzik öğretmenleri Rengül Yazgan Altay ve Ferhat Devecioğlu’nun konuk olduğu moderatörlüğünü Engin Akyüz’ün yaptığı programda izleyicilere muhteşem müzik ziyafeti verilirken Belediye Konservatuarı fikri de öne çıktı.

Türk sanat müziğinde makam, çalgı çeşitleri, müzik eğitimi ve Akhisar’da yapılan müzik etkinlikleri konuşulurken dinleyiciden gelen birçok isteğinde sergilendiği programda kemanda Ferhat Devecioğlu eşliğinde Rengül Yazgan Altay on parça seslendirdi. Akhisar’ın yanı sıra Türkiye’nin birçok şehrinden ve yurt dışından izleyici görüş ve isteklerinin dile getirildiği program yaklaşık iki saat sürdü.

Belediye Konservatuarı Fikri Ortaya Atıldı

Akhisar’da müziğe gönül verenve müzik eğitimi almak isteyen gençler için gençlik korosu kurularak gençlerin müzik konusunda gelişimlerinin sağlanmasının iyi olacağı vurgusu yapıldı. Daha önceki yıllarda bir proje tekliflerinin olduğunu dile getiren Rengül Yazgan Altay “eğer Akhisar’da gençlik ve müzik eğitimi adına verimli bir çalışma yapılmak isteniyorsa Akhisar belediyesinden biz Belediye Konservatuarı istiyoruz. Akhisarda bu konservatuarda eğitim verebilecek hem çok değerli müzik insanları var hem de her tür müzikte kendini geliştirmek ve ispat etmek isteyen binlerce gencimiz var. Buradan Belediye Başkanımız Sayın Besim Dutlulu’ya sesleniyorum. Akhisar’da belediye konservatuarı olmasını istiyoruz. Farklı şehirlerde örnekleri var olan bu proje Akhisar’a hem değer hem de prestij kazandıracaktır” dedi.

GHA/ Süleyman Kollu

179 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle