Hoşgeldiniz  

Eryılmaz, “Adaylarımız, İYİ Parti İle CHP İşbirliği Ardından Netleşecek”

admin | 28 Kasım 2018 | Politika, Tüm Manşetler A- A+

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada adaylarının İYİ Parti ile CHP’nin yapacağı işbirliği çerçevesinde netleşeceğini duyurdu.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Adaylar noktasında parti üstü tüm vatandaşları kucaklayacak isimler üzerinde durduklarını kaydeden Eryılmaz, “Şuan genel merkezimiz ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) arasında işbirliği noktasında görüşmelerimiz sürüyor. Görüşmelerle birlikte isimler de konuşulmaya başlandı. Özellikle bazı iller üzerinde yoğun görüşme var. İttifak yapılacak 10 il arasında Manisa’mızın da adı geçiyor. İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aralık ayında bir araya gelmesi bekleniliyor. İttifaka ilişkin son kararın yapılacak olan görüşmenin ardından kesinlik kazanacak. Manisa’da da İYİ Parti ve CHP arasında yapılacak olan işbirliği çerçevesinde adaylarımız netleşecek” diye konuştu.

“AK Parti ve MHP adayına oy yok”

Eryılmaz, şöyle devam etti: “Bizler İYİ Parti olarak ittifak olursa ittifağa uygun görülen adayları, ittifak olmaması halinde ise kendi adaylarımızla yola çıkacağız. Kesinlikle başka bir partinin adaylarını desteklemeyeceğiz. Manisa’da İYİ Parti’nin özellikle Cumhur İttifakı’nda yer alan AK Parti ve MHP’nin çıkardığı ve çıkaracağı herhangi bir adayın desteklenmesi söz konusu değil. İYİ Parti olarak parti üstü, tüm Manisa halkını kucaklayacak, vatanını seven, bayrağına sadık, Cumhuriyet değerlerini koruyan ve sahip çıkacak adaylarla yola çıkacağız.”

 

191 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle