Hoşgeldiniz  

Esnaf Yine Mağdur…

admin | 28 Nisan 2020 | Genel, Gündem, Teknoloji, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Covid-19 salgını dolayısı ile zor günler geçiren esnafa bir darbe de elektrik dağıtım firmasından geldi. İş yerlerini açmak için gelen esnaflar elektrik olmadığı için elektrikli kepenklerini açamadılar. Çaresiz elektriklerin gelmesini bekleyen esnaf bir taraftan da elektrik dağıtım firmasına tepki gösterdi.

Esnaf elektrik firmasına tepkili; Habersiz kesilen elektrik işimizi baltaladı. Kendi dükkanımızı açamadık. Habersiz, keyfi uygulamalar sorumsuzluktur. Bunun bedelini maalesef biz ödüyoruz. Dört gün boyunca sokağa çıkma yasağı vardı. Bu bakım niçin o zaman yapılmadı. Sabah geliyoruz tam iş yerimizi açacağız kapı duvar. Neymiş bakım yapılıyormuş. Firmadan makul bir açıklama bekliyoruz diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandan sabah saat 09.00 ile 11.08 arası şehrin birçok yerinde elektrik kesintisi yapılırken, daha önceden haber verilmediğini iddia eden bir çok esnaf elektrik kesintisi nedeni ile işlerine başlayamadığını, salgın dolayısı ile zaten işlerinin düştüğünü belirterek tepki gösterdi. Esnaf, “sokağa çıkma yasağı dolayısı ile kaç günlerdir kapalıyız. Bu tarz keyfi uygulamalarla zaten zor durumda olan bizleri bir de elektrik firması zora sokuyor. Elektrikli kepenkli olan iş yerleri saat 11.10’a kadar açılamadı. Elektrikle iş yapanlar işe başlayamadı. Bununla ilgili makul açıklama bekliyor, tekrar böyle bir şeyi yaşamak istemiyoruz”dediler.

687 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle