Hoşgeldiniz  

Etkili ve Şiddetli Yağışlar Tedirgin Ediyor…

admin | 02 Şubat 2021 | Asayiş, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Etkili yağışlar şubat ayı ortalamalarını aştı. Haftaya yağmur yağışıyla başlayan Manisa genelinde şubat ayı ortalamasını yakalayan yer yer  ortalamanın üzerine çıkan yağış miktarları görüldü. İl genelinde etkili yağış yerel su baskınları ve ekili arazilerin su altında kalmasının dışında olumsuzluklara yol açmazken, ilçemiz içinden geçen gürdük çayında su seviyesi son yıllarda görülmediği miktarda yükselti. Bir çok vatandaş etkili yağışla birlikte su deliği mevkiine giderek uzun zamandan beri yaşanan kuraklık sonrası akan derelerin çağlayışını izledi.

Manisa Valiliğinin verdiği bilgiye göre,

İlimizde 2 gündür metrekareye gerçekleşen kuvvetli yağış miktarları şu şekilde.

Manisa Merkezde 76 Kg, Kırkağaç İlçemizde 92 Kg, Saruhanlı İlçemizde 67 Kg, Soma İlçemizde 55 Kg

Akhisar İlçemizde 51 Kg,  Turgutlu İlçemizde 9 Kg yağış bırakmıştır.Yağışlar bugün 24:00 a kadar azalarak devam edecektir.

Akhisar’da Kırsal Mahalle Yollarında  Sel Etkisi

Dün gece geç saatlerde başlayan sağanak yağışlar Akhisar’da köy yollarını kapattı. Derelerin debisi aşırı yükselirken taşkınların ardından yollar göle döndü.

Aşırı yağışların etkisiyle Zeytinliova ile Sünnetçiler Mahallesi arasında bulunan Köşk yolu aşırı yağış ve sel baskını nedeniyle Manisa Büyükşehir Zabıta ekipleri tarafından geçici olarak trafiğe kapatıldı.

Yağışlar nedeniyle suların yükselmesi sonucu Kapaklı-Mecidiye arasında bulunan yolun geçici olarak trafiğe kapatıldığı bildirildi. Bir çok kırsal mahallede ise araziler sular altında kaldı.

 

İzmir Selin Etkisinde

Öte yandan İzmir’de pazartesi gecesi yaşanan etkili ve şiddetli yağış metrekareye 126 kg yağmur bıraktı. Sabahın erken saatlerinden itibaren İzmir şehir merkezinde, Bornova ilçesinde, Karşıyaka, Bostanlı, Bayraklı, Balçova ilçelerinde su baskınları yaşandı. Çok sayıda  ev ve iş yerini su basarken alt geçitler ve bölünmüş yolların birçok kesiminde biriken su ulaşımı olumsuz etkiliyor.

GHA/ Süleyman Kolllu

https://www.facebook.com/554594247/videos/pcb.10159108236094248/10159108234024248

 

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle