Hoşgeldiniz  

FÜZÜN ESNAF ZİYARETLERİYLE SAHADA

admin | 04 Mart 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Ak Parti Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün ve yönetim kurulu üyeleri pandemi sonrası yeni normale geçen esnafı işyerlerinde ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Esnaf ziyaretleri kapsamında piyasa şartları ve daralan iş potansiyelinin verdiği sıkıntıları dile getiren esnafa piyasanın kısa süre içinde şimdikinden çok daha iyi olacağına işaret eden Füzün, devletin zor günde esnafın yanında olduğunu, birçok destekleme uygulamaları ile esnafın bu zorlu süreci aşmasına yardım ettiğini belirtti.

HALKIN VE ESNAFIN FERAHA KAVUŞMASI İÇİN SÜREKLİ ÇALIŞIYORUZ

Füzün, “ilçemiz ve ilimizde vaka ve hasta sayılarının daha da azalarak yeni normal hayatın her geçen gün insanımızın refahına etki edeceğine inanıyorum.Bunun temini için elbette her vatandaşımızın salgının artmaması için alınması gereken her türlü önleme özenle uyması şart. Esnaflarımızı geziyor ve onlarla istişare ediyorum. İşyerlerinde müşterilerinin ve kendi sağlıklarının dolayısı ile de toplum sağlığının korunması adına olanca önlemler alıp uyguluyor. İl hıfzıssıhha kurulunun yayınladığı alınması gereken önlemler konusunda taviz vermeden esnaflarımızın işlerine devam etmesi, yeniden kısıtlama ve kapatmalara gidilmemesi bizlerin elinde. Uyum içinde iş hayatımıza devam ederek, önümüzdeki aylarda toplumun büyük kesiminin aşılanması ile inşallah bu zor günleri de beraber aşacağız. İlçemizin gelişmesi, yürütülen ve planlanan projelerin bir an önce sonuca ulaşması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Amacımız elbette insanımızın feraha kavuşması. Bunun için enerjimizi sonuna kadar kullanmaya gayret ediyoruz. Toplum olarak , ilçemiz halkı olarak salgın konusunda göstereceğimiz duyarlılık bizim de elimizi rahatlatacak. Çok daha iyi işler yapmak için bizleri motive edecektir.” dedi.

PİYASADAKİ DARALMA HERKESİ ETKİLİYOR

Pandemi şartları sebebiyle bazı işletmelerin tamamen kapanmış, bazılarının da sokağa çıkma yasağı nedeniyle işlerinin azalmış olması tüm piyasayı ve tüm esnafı etkiliyor diyen esnaf önümüzdeki aylarda piyasanın genişlemesini umutla beklediğini, kısa çalışma ödeneği, kira yardımları ve maddi destek uygulamalarının yanında yapılandırma borçlarını ve yeni vergilerini ödeme güçlüğü çekecek olan esnaf için vergi ve prim ertelemesi yapılmasının gerekliliğine vurgu yaptı.

ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Esnafların isteklerini dikkatle dinleyen Füzün “esnafımız gibi toplumun tüm kesimleri bu pandemiden etkilendi. Devlet toplumun tamamını kapsayacak şekilde önlem alıp, destek sunmak durumunda. Yürütülmesi gereken hizmetlerin de devamını sağlayarak daralan piyasa şartlarında esnafımızın da ağır yük altında kalmasını elbette istemez. Neticede ekonomimizin can damarlarından biri olan esnaflarımız için gereken ne ise yapılmaya devam edecektir. Önümüzdeki günlerde piyasanın daha iyi şartlarda oluşacağını düşünüyorum. Ümit ediyor ve diliyorum ki yaz aylarında sıkıntılardan tamamen kurtulup çok daha bereketli günleri yaşayacağız. Yeter ki maske, mesafe, temizlik kurallarına ve işyerlerinde istenen şartlara uymaya devam edelim. Her esnafımıza hayırlı, berketli kazançlar diliyorum” dedi..

GHA-Süleyman Kollu

126 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle