Hoşgeldiniz  

GAZETEMİZ ALTIEYLÜL´DEN VERGİ DAİRESİ ZİYARETİ

admin | 28 Şubat 2020 | Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Her yıl Şubat ayının son haftası kutlanmak olan Vergi Haftası´nın bu sene de 24 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında 31. Vergi Haftası kutlanıyor.  Altıeylül Gazetesi imtiyaz sahiplerinden Fatma Kayak, Akif Özalp, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Semih Gürmen ve Muhabir Rüstem Savaş 31. Vergi Haftası kapsamında Akhisar Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Yürekli´yi makamında ziyaret etti. Görüşme sohbet havasında geçerken Altıeylül Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma Kayak ve Akif Özalp tarafından Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Yürekli´ye çiçek takdim edildi.  Ziyaret sonrası, Daire Müdürü Yürekli, Altıeylül Gazetesi çalışanları ve imtiyaz sahipleri anı fotoğrafı çektirdi.

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI´NDAN VERGİ HAFTASI PAYLAŞIMI

Gelir Dairesi Başkanlığı internet sitesinden 31. Vergi Haftası´na yönelik paylaşım yapıldı. Sitede yer alan paylaşımda;

“31. VERGİ HAFTASI KUTLANIYOR

Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin; çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlarıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülmektedir.

24 Şubat -1 Mart 2020 tarihleri arasında kutlanacak olan 31. Vergi Haftası nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek olup bu etkinliklerden bazıları şunlardır;

• Türkiye genelinde, beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyum seviyesi yüksek mükellefler işyerlerinde ziyaret edilerek sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerileri alınacaktır.

• Genç girişimcilere vergi konularında bilgilendirme yapılacak ve “Genç Girişimcilere Vergi ve Sigorta Prim Teşviki” broşürü dağıtılacaktır.

• Üniversitelerde stantlar kurularak vergi bilinci, kayıt dışı ekonomi, istihdam, kariyer imkanları vb. konularda bilgilendirme yapılacaktır.

• 81 ilde öğrenciler okullarında ziyaret edilerek vergi konusunda bilgilendirmeler yapılacaktır.

• Türkiye genelindeki okullarda Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa Vergi Bilincini Geliştirme Eğitimleri verilecektir.

• Vergi Haftası için “VERGİ GÜÇTÜR”  sloganı ile hazırlanan genel afiş 81 ilimizdeki Vergi Dairesi Başkanlıkları ve Defterdarlıklarda,  öğrencilere yönelik olarak “GÖZÜMÜZ YÜKSEKLERDE GELECEĞİMİZ VERGİLERİNİZDE” sloganı ile hazırlanan afiş ilk ve ortaöğretim okullarında asılacaktır.

31. Vergi Haftası için hazırlanan ve kullanılan tüm görsellere, gerçekleştirilen etkinliklere  www.vergihaftasi.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir.

Gelir İdaresi Başkanlığı, vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirerek ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan tüm mükelleflerimize teşekkür etmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı” ifadeleri yer aldı.

GHA/ Fatma Kayak Kollu

 

224 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle