Hoşgeldiniz  

Gençler Manisa Doğa Kampında Buluşmaya Devam Ediyor

admin | 10 Temmuz 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Türkiye’nin dört bir yanından Manisa’ya gelen gençler, Şehzadeler Kırkağaç Gençlik ve İzcilik Doğa Kampı ile doğa, spor ve tarihle buluşarak unutulmaz bir kamp dönemi geçiriyor.

Türkiye’de farklı kültürlerin buluşma noktası olan Yaz Gençlik Kampları yoğun ilgiyle devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen gençlik kamplarından biri olan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şehzadeler Kırkağaç Gençlik ve İzcilik Doğa Kampı, gençlerin adeta ikinci evi gibi oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da gençlerin gözdesi haline gelen kampta düzenlenen aktiviteler oldukça keyifli geçiyor.

120 KIZ ÖĞRENCİ DOLU DOLU KAMP YAPIYOR

Bir Kardeşlik İklimi sloganı kapsamındaki kampın 3.döneminde Denizli, Burdur, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Aksaray, Niğde ve Nevşehir’den 120 kız öğrenci yer aldı. 14-15 yaş kategorisindeki gençler, 17 gençlik lideri öncülüğünde hem sosyalleşiyor, hem spor yapıyor hem de Manisa’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezme fırsatı buluyor. Pandemi kuralları kapsamında dolu dolu geçen kampta; halk oyunları, tiyatro, el sanatları, paintball, futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, matrak, bisiklet, okçuluk, yüzme vb.. etkinliklerin yanı sıra Sart Harabeleri, Salihli Kent Müzesi, Kurşunlu Kaplıcaları, Kula Peribacaları, Kula Tarih Evleri gezildi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINA TEŞEKKÜR ETTİLER

Gençler, kampın yararlı ve faydalı geçtiğini, birçok aktiviteden yararlandıklarını, farklı illerden gelmelerine rağmen tanışıp kaynaştıklarını, Manisa’da bulunan birçok tarihi yerleri gezerek bu sayede çok şey öğrendiklerini belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür ettiler.

91 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle