Hoşgeldiniz  

Girişimcilikte Önce Kadın Projesinin Tanıtımı Yapıldı.

admin | 15 Aralık 2018 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Girişimcilikte Önce Kadın Projesi tanıtımı yapıldı.  Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman Erdem tarafından, kurumda görev yapan öğretmen ve usta öğreticilere projenin detayları aktarıldı. Kurum Müdürü Süleyman Erdem’in Girişimcilikte Önce Kadın Projesinin, Vodafone ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü bir çalışma olduğunu, bu projeyle kadınların aile ekonomisine katkıda bulunacağını belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen ’Girişimcilikte Önce Kadın’ projesi, yeni döneminde Akhisarlı kadınlara ulaşarak kapsamını büyütüyor.

Kadınların girişimcilik kapasitelerini, iletişim teknolojilerinin desteğiyle artırmayı hedefleyen proje dahilinde  Akhisar Halk eğitim merkezi müdürlüğünde eğitimci ve öğretmenlere girişimcilik ve teknoloji eğitimini kapsayan projenin hedefleri ve uygulanması konusunda bilgiler verildi.

Kadınların sosyal ve ekonomik hayattaki varlıklarını artırmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen ‘Girişimcilikte Önce Kadın’ projesinin yeni dönemi kapsamında  gerçekleştirilen eğitimlerin devamında kursiyerlere yönelik çalışmaların başlayacağı belirtildi. Ürettiği ürünleri gelire dönüştürmek isteyen kadınların girişimcilik kapasitelerini iletişim teknolojileri ile artırmak amacıyla yürütülen proje kapsamında  danışman öğretmenler tarafından eğitimler verilecek. GHA/

433 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle