Hoşgeldiniz  

Gördes’e Arslan Akhisar’a yeni bir yüz…

admin | 01 Aralık 2018 | Dünya, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Partilerin 31 Mart 2019 yerel seçim çalışmaları sahada devam ederken bir taraftan aday adayların çalışmaları diğer taraftan netliği bilinmeyen ittifak çalışmaları ve ilçeler üzerindeki pazarlıklar kamuoyunun gündemini oluşturuyor.

Geçtiğimiz gün sosyal medya hesaplarından duyurulan, Tahsin Arslan’ın Gördes’te  MHP’den aday adaylığını açıklayacak olması acaba Akhisar üzerinde bir pazarlık devam ediyor mu sorusunu akla getiriyor.

Tahsin Arslan bürokrasinin değişik kademelerinde görev yapmış, özel idare müdürlüğünden, koordinatörlük bünyesinde daire müdürlükleri ve en son Büyükşehir Akhisar Koordinatörlüğündeki mezarlıklar müdürlüğü görevi ile tecrübesini gösteren bir aday. Edinilen bilgiye göre pazartesi günü aday adaylığı gerçekleşecek ve Salı günü Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile ortak saha çalışmalarına çıkacak.

Akhisar’da MHP’de yeni bir yönetim oluştu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de katıldığı programda , Akhisar MHP ilçe teşkilatı yeni başkanı Ahmet Namal’ın yönetiminin onaylandığı  yetki belgesi ile ilan edildi.

MHP kulislerinden elde edilen bilgiye göre, Akhisar’dan MHP belediye başkan aday adayı üzerinde çalışmalar hızlandı ve birçok kesime hitap edebilecek yeni bir yüz aranıyor. Bazı isimlerin de zikredildiği belirtiliyor. Bunlardan biri geçtiğimiz günlerde aday adaylarının nasıl olması gerektiği konusuna vurgu yaptığı bir basın toplantısı ile dikkatleri çeken Manisa Medya Tv’de  program moderatörü olan Mali Müşavir Engin Akyüz.

Birkaç haftadan beri MHP kulislerinde adı geçen başka isimler de var. Avukat Osman Oktay, MHP eski ilçe teşkilat başkanı Öner Alanç bunlardan sadece ikisi. Yine  parti teşkilatından bu konuda herhangi bir açıklama olmamasına rağmen, MHP Akhisar ilçe yönetiminin Akhisar’la ilgili aday belirleme kriterlerinin en başında herkesi kucaklayacak, vizyonu düzgün MHP’yi öne çıkaracak yeni bir yüz olduğu görüşleri dillendirilmekte.

Akhisar’da CHP ve AK Parti’de aday belirleme süreçleri tamamlama aşamasına geldiği halde MHP’den bir aday adayın çıkmamış olması düşündürürken, yeni yönetimin kısa süre içinde bu konuda girişim ve çalışmalarını hızlandırması kamuoyu tarafından bekleniyor.

2615 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Gördes’e Arslan Akhisar’a yeni bir yüz… için 2 Yorum

  1. Fatma dedi ki:

    Akhisar icin yeni bir yüz gerekli. Engin Akyüz MHP ye Akhisar’a yakışır

  2. Dilek Nisan ÇABUK dedi ki:

    Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar için yeni bir yüz arıyorsa evet herkesi kucaklayacak candan samimi güler yüzlü bir yüz ENGİN AKYÜZ… İnşallah gerçekleşir.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle